TJ Comfort Dobratice - TJ Sokol Trojanovice 11:1 (6:0)

Očekávání hostujících trenérů, že by nováček mohl favorita potrápit, vzalo za své hned v úvodu utkání. Již ve 4. minutě otevřela gólový účet zápasu Klusová, která za dalších pět minut vstřelila také svou druhou branku. Dobratice se usadily na polovině Trojanovic a hostující obraně zle zatápěly. Dezorientovaná obrana hostů si ve 14. minutě vstřelila vlastní branku, a když ve 26. minutě přidaly Veselá a Uhrová další dvě branky, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Trojanovice jen stěží odolávaly tlaku domácích a dostávaly se na polovinu soupeře jen sporadicky. Dobratické hráčky pak ještě přidaly ve 44. minutě zásluhou Herokové šestou branku. Tímto stavem skončil také první poločas.

Ani po změně stran se obraz hry na hřišti příliš nezměnil. Dobratice dále obléhaly branku soupeře a dostávaly se do nebezpečných příležitostí. Další branky přidaly v 53. Uhrová a v 57. minutě Veselá, čímž skóre zápasu vyšperkovaly na hrozivých 8:0. Hostům se přeci jen podařilo korigovat výsledek po bohorovném přístupu stoperek Mynářové s Dunovou, které si tak dlouho dávaly přednost, až toho využila Paluzgová a nadvakrát překonala k velké radosti hostujících hráček brankářku Skočovskou. Domácí obdržená branka probudila k lepšímu výkonu a v 67. minutě se prosadila po hezké kombinaci střídající Smolíková. V 76. minutě se krásnou střelou představila poprvé v dobratickém dresu Štefková a o osm minut později ještě Mynářová, která stanovila konečný výsledek zápasu na 11:1.

„Holky dnes nehrály nějaký oslnivý fotbal, přesto dokázaly dát jedenáct branek. Jsem spokojen s výsledkem, ale ne s předvedenou hrou. Holky neplnily to, co jsme si před zápasem řekli, a to by se nám mohlo v dalších zápasech proti lepším týmům vymstít. Musíme na sobě dál pracovat, aby to bylo podle mých představ. Jsme ale na dobré cestě, protože přístup holek k tréninkům a k zápasům, je velkým příslibem do budoucna a za to jim chci moc poděkovat,“ řekl k zápasu trenér Dobratic Dušan Bariš.

Branky: 4., 9. Klusová, 21., 57. Veselá, 26., 53. Uhrová, 44. Heroková, 67. Smolíková, 76. Štefková, 84. Mynářová - 59. Paluzgová

Dobratice: Skočovská – Dunová - Orečná, Mynářová, Školová - Uhrová, Kuhová (50. Mojžíšková), Štefková, Klusová (63. Smolíková) - Heroková (62. Pěchníková), Veselá (70. Sikorová). Trenér: Dušan Bariš.
Další výsledky 1. kola: Olympia Bruntál - Veřovice 13:1 (7:0) - branky: Kaupová 3, Schoberová 2, Krahulcová 2, Fišerová 2, Sedláčková, Šandová, Mudříková (pk), Švajdová – B. Najvarová. FC Vítkovice - Stachovice 4:0 (1:0) - branky: Fiedlerová 2, Matysíková, Trojanová. Kotouč Štramberk - ČSAD Havířov 0:6 (0:1) – branky: Maláčová 3, Chodurová, Waszutová, Hovorková. Valašské Meziříčí B - Studénka 3:3 (3:1) – branky: Holčáková 3 - Pastorková 2, Matuškovičová.

(pop)