TJ Comfort Dobratice – Stachovice 3:0 (2:0)

Veškeré pochybnosti o vývoji utkání rozplynula první akce domácího týmu, která skončila brankou. Nejlepší střelkyně posledních tří kol, Orečná, se vřítila do šestnáctky hostí a levačkou otevřela po několika vteřinách od úvodního hvizdu brankový účet zápasu. „Co k tomu říct? Prostě jsem dostala míč, přešla jsem přes jejich obránkyni a vystřelila. Pak jsem jen viděla jak se míč třepotá v síti,“ komentovala s úsměvem svou čtvrtou branku v posledních třech zápasech šťastná střelkyně Ilona Orečná.

Dobratice byly po většinu času nastěhovány na polovině soupeřek, přesto nepředváděly hru, na jakou jsou domácí diváci zvyklí. Na další branku tak přítomní diváci čekali až do 25. minuty. Pronikající Mojžíškovou faulovala v šestnáctce jedna z hostujících hráček a rozhodčí Krasula neváhal s odpískáním pokutového kopu. Míč si na bílý puntík postavila Kuhová a tvrdou střelou překonala hostující brankářku Vávrovou.

Do druhé půle poslal trenér Bariš dva své žolíky. Heroková s Veselou vlétly na hřiště jako pověstný uragán a v prvních minutách druhé půle byly pro hostující tým nepřekonatelným problémem. V 55. minutě se rozvlnila síť za zády brankářky Vávrové potřetí, zásluhou Mynářové. „Nebylo to nic těžkého. Vyhnaly jsme Nikol Mojžíškovou kopnout roh. Nikol poslala skvělý míč na vzdálenější tyč. Míč přeletěl špatně vyběhnuvší brankářku a já si na něj jen naběhla a usměrnila do branky,“ řekla po zápase šťastná střelkyně Monika Mynářová.

Domácí přesto zahazovali jednu šanci za druhou. Asi nejvýstižnější znázornění mizerného zakončení byla situace z 60. minuty, kdy Heroková našla na malém vápně Veselou, která nikým neatakována, poslala míč až k rohovému praporku. Festival neproměněných šancí pokračoval až do konce zápasu a tak Dobratice porazily Slávii Stachovice „jen“ 3:0.

V posledním kole zajíždějí ženy Dobratic na horkou půdu do Havířova, kde je čeká přímý souboj o druhé místo v tabulce. Utkání začíná v neděli 31. října ve 14 hodin. „Holky dnes nepodaly optimální výkon a nehrály tak, jak měly. Jsme spokojeni s třemi body, nikoli s předvedenou hrou. Další zápas hrajeme v Havířově a já doufám, že se po zápase v tabulce posuneme výše,“ řekl po utkání vedoucí družstva Dobratic Zbyněk Popovský.

Branky: 4. Orečná, 25. Kuhová, 55. Mynářová.

Dobratice: Skočovská – Fischbachová - Uhrová, Klusová (46. Heroková), Školová - Mynářová, Štefková (65. Pěchníková), Kuhová (62. Sikorová), Orečná - Dunová (46. Veselá), Mojžíšková. Trenér: Dušan Bariš.

Další výsledky 10. kola: Studénka - Český Těšín 0:4 (0:2) - branky: Skočková 3, Kohútková. Valašské Meziříčí - Veřovice 0:5 (0:3) - branky: Černochová, Fojtíková, V. Najvarová, B. Najvarová, Vašendová. Brušperk - Trojanovice 3:1 (3:1) - branky: 11., 41. Otrusinová, 22. Tesařová - 9. Paluzgová. Bruntál - Havířov 3:0 (2:0) - branky: Fišerová, Sedláčková, Jarošová. Štramberk - Vítkovice 1:3 (0:1) - branky: 74. Kociánová - 42. Trojanová, 48. Prostředníková, 54. Matysíková.