Při pohledu do tabulky bylo zřejmé, že domácí proti vedoucímu celku tabulky budou spokojeni s jakýmkoliv bodovým ziskem. Nakonec z toho bylo překvapivé vítězství, když o výhře rozhodli domácí v 91. minutě.

„První poločas jsme tady odehráli velice špatně. Přizpůsobili jsme se hře domácích, kteří pouze míče nakopávali. Nehráli jsme vůbec po zemi, navíc jsme hráli hodně pomalu. A přesně tohle domácím vyhovovalo. I proto říkám, že z naší strany byl první poločas hodně špatný," čertil se nad výkonem svých svěřenců trenér SK Brušperk Leon Dostalík.

Druhou půli začali lépe domácí, kteří se hned ve 49. minutě ujali vedení. To Růžička kopal z pravé srtany trestný kop a někdo z hostujících fotbalistů si míč nešťastně tečoval do vlastní branky. Brušperk na nepříznivý stav reagoval zvýšenou aktivitou a v 65. minutě se dočkal zaslouženého vyrovnání. To byl totiž v pokutovém území nedovoleně zastaven Galajda a z nařízené penalty se nemýlil Demel. Rozhodnutí padlo v samém závěru střetnutí. V 82. minutě ještě domácí Bílek nedal, když ztroskotal na dobře vrátivšího obránce Manďáka. V nastaveném čase to ale domácímu hráči již vyšlo. Staroměstští podnikli rychlý výpad na polovinu soupeře. Míč putoval po ose Talaš – Růžička až k volnému Bílkovi, který pravačkou rozjásal nejen své spoluhráče, ale i početnou skupinu domácích fanoušků.

„Po změně stran jsme se fotbalově již zlepšili. Domácím se sice brz podařilo jít do vedení, ale my jsme pak proměněnou penaltou dokázali vyrovnat. Škoda té inkasované branky v nastavení, na tu remízu jsme tady určitě měli," smutnil hostující kouč. „U té druhé branky jsme byli strašně vysunutí, proto jsme propadli," viděl příčinu porážky Dostalík.

„V týdnu se u nás povídalo, že tady jedeme vyhrát. Já to ale takhle jednoznačně neviděl. Znám to tady, nevyhrává se tu jen tak lehce. Vždy je tu taková vypjatá atmosféra a nám se tady těžko hraje. Není to pro nás ideální soupeř. Kdybychom třeba hráli dnes na Čeladné, tak by ten fotbal vypadal úplně jinak, jelikož oni by chtěli hrát fotbal. Tady je to hodně o destrukci a osobních soubojích. My jsme ale především nehráli dobře, to musím zdůraznit," uzavřel hodnocení brušperský trenér.

Fotbalisté Starého Města tak i v druhém domácím střetnutí v řadě získali tři body a odpoutali se od jednobodové Stonavy. Pro Brušperk znamená porážka pád na třetí pozici.

TJ Durman Staré Město – SK Brušperk 2:1 (0:0)

Branky: 49. vlastní, 91. Bílek – 65. Demel. Rozhodčí: Beran – Přeček, Podracký. ŽK: 60. Demel. ČK: 76. Demel (Brušperk). Diváci: 100.

Brušperk: Drobec – Vodvářka, Vančo, J. Makúch, Manďák – Pindor, Havránek, Blahut, Demel – Galajda, Šlesinger (86. Kadlíček). Trenér: Leon Dostalík.