Počáteční děj se podobal předešlým vystoupením družiny hrajícího trenéra Jaroslava Chlebka – zatímco domácí své úvodní tutovky neproměnili, hosté z první kloudné akce vstřelili branku. Trefa to byla hezká, mladíček Renta zacílil do vinklu. „K tomu se nedá nic říct. Taková naše klasika. Už jsem to viděl špatně," maloval čerta na zeď manažer vendryňského celku Ludvík Martínek.

Pořádnou dávku optimismu mu dodal Martinčík – po nedovoleném zákroku na Przyczka si postavil míč, obstřelil zeď a pak už se svými spoluhráči slavil úchvatnou trefu do šibenice. O dvě minuty později jeho radost byla ještě větší – poslal centr před bránu, míč zasáhl Racko a rázem byl k vidění rychlý obrat.

Ve druhém dějství Racko po nedorozumění obrany zvýšil na 3:1 – míč se odrazil od tyče a on ho napodruhé zametl do sítě. Další nadějné příležitosti propásli Vlachovič, Martinčík a Racko. Bez šancí nebyli ani hosté, leč brankář Pecha neměl pro jejich ofenzivní počínání žádné pochopení.

„Na těžkém a rozbahněném terénu se hrál bojovný zápas, který navíc ovlivňoval silný vítr. Byl to především tvrdý boj, kombinovat prakticky nebylo možné. Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu. V kritických situacích nás podržel brankář Pecha, znamenitě si vedl hrající trenér Chlebek, který na stoperu vyhrál snad všechny vzdušné souboje," poznamenal Martínek.

VENDRYNĚ – SLAVIA ORLOVÁ 3:1 (2:1)

Branky: 45. a 73. Racko, 44. Martinčík – 29. Renta. Rozhodčí: Novák – Čecháček, Tabášek. ŽK: Martinčík – Pavlík, Papuga, Renta. Diváci: 55.
Vendryně: Pecha – Kalfas, Chlebek, Byrtus, Jiří Pilch – Dawid, Martynek, Racko, Martinčík – Przycko, Vlachovič (84. Rusek). Trenér: Jaroslav Chlebek.

(rom)