Dorostenecký tým Bašky, jako vítěz letošního ročníku okresního přeboru dorostu, měl právo reprezentovat frýdecko-místecký okres na pravidelném mezinárodním turnaji dorostenců v polských Ochabách.

Turnaje se zúčastnili vítězové příhraničních okresů – LKS Ochaby (Polsko), FK Stará Bystrica (Slovensko) a právě Baška. „Jednotlivá utkání měla velmi dobrou úroveň s vysokým nasazením. Naši dorostenci obsadili nakonec druhé místo a nebýt jediné chyby v utkání s družstvem Staré Bystrice, stali by se vítězi turnaje,“ radoval se z úspěchu předseda TJ Sokol Baška Ivo Bílek.

Mladí fotbalisté z Bašky tak výborně reprezentovali nejen samotnou obec, ale celý okres Frýdek-Místek.

„Tyto dosažené výsledky ukazují správnou a především systémovou cestu ve výchově mladých fotbalistů v našem oddíle. Vše je samozřejmě zásluhou trenéra Přemysla Tylečka. Právě dlouhodobá práce je velmi náročná, ale vytváří pevný základ kvalitní výkonnosti bašťanské kopané v budoucnu. Jsme přesvědčeni, že o mnoha našich mladých fotbalistech budeme v budoucnu ještě hodně slyšet. Z důvodu stoupajícího nezájmu mládeže o kopanou a sport všeobecně je právě práce s mládeží velmi důležitou. Všem hráčům a celému realizačnímu týmu za odvedené výkony a vykonanou práci v průběhu celé sezony patří naše velké poděkování,“ dodal Bílek.

(sch)