Ambassadors In Sport (AIS) je mezinárodní křesťanská misijní agentura, která má mezinárodní řídící kancelář v USA. Ta potom dohlíží na jednotlivé pobočky a koordinuje různé mezinárodní akce. V současnosti má pobočky v Anglii, USA, Španělsku, Jihoafrické republice, České republice a v dalších zemích.

V rámci své činnosti organizují různé mezinárodní akce a jednou z nich bylo týdenní turné po České republice a také fotbalové utkání s dorostenci ve Smilovicích. Amerických hráčů bylo pouze sedm a tak byli do týmu začleněni i fotbalisté z Prahy a ve Smilovicích přibyli ještě čtyři hráči z našeho okresu. Tým AIS, pod vedením trenérem Aaarona Sobyho, sehrál s místním klubem velmi vyrovnaný zápas. Ve 28. minutě šli domácí do vedení po nádherné střele z 20 metrů Lipowczana. Hosté sice měli několik slibných možností, ale koncovka, nebo výborné zákroky domácího Patrika Sikory, skóre v první půli nezměnilo.

Druhých pětačtyřicet minut už bylo na branky bohatší. Po hodině hry srovnal střelou k pravé tyči Aleš Klus. O pět minut na to zahrávali hosté rohový kop, míč se dostal k Ježkovi a ten asi z osmi metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě a hosté šli do vedení. Smilovičtí měli poté mnoho šancí vyrovnat, chyby v obraně soupeře však nedokázali využít. Až v předposlední minutě jim vyšla pěkná kombinační akce a Lukáš Kisza už neměl problém umístit míč do téměř prázdné branky 2:2. Remíza by po průběhu zápasu slušela oběma týmům, jenže hned po rozehrání ze středu hřiště se dostali hosté po pravém straně k hranici šestnáctky, tam se po přihrávce Martina Kluse skvěle uvolnil Aleš Klus a křížnou střelou trefil horní roh branky domácích. Hosté tak dosáhli v samotném závěru ke šťastnému vítězství.

O výsledek ale vůbec nešlo, alespoň hostům ne. Ti chtěli skrze toto přátelské utkání prezentovat to, co je v životě těší. Jak řekli v průběhu turné jejich vedoucí Aaron Soby a předseda Ambassadors v ČR Ondřej Mazaný: „Chceme ukázat i ve sportu, že křesťané mohou být dobrým vzorem na hřišti. Dáváme hráčům příležitost osvojit si základní i pokročilé fotbalové dovednosti v křesťanském prostředí. Umožňuje to mladým lidem nejen sportovně růst pomocí kvalitního tréninku, ale také najít si nové přátelé a dozvědět se o důležitých životních hodnotách, které jsou založeny na biblických principech. V České republice už takto působí fotbalové kluby v Praze a Českém Těšíně. Organizujeme i letní fotbalové kempy a jeden z nich bude probíhat i tady ve Smilovicích. Chceme pozvat mladé lidi, aby se přihlásili a mohli být v tomto týmu. Bližší informace si mohou najít na webových stránkách www.ambassadors.cz.“.