Ač oba soupeře dělí v tabulce deset příček, na hřišti dominovali fotbalisté v bílých dresech s modrým příčným pruhem. První šanci utkání měl sice hostující Palatický, kterému v poslední možnou chvíli vložil do střely nohu vracející se obránce Jandek, poté už ale Valcíři svého soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. O první změnu skóre se krátce před přestávkou postaral Paleček, který se po přihrávce Farského ocitl v samostatném úniku. Útočník domácího celku si přehodil míč z pravé na svou lepší levou a přesnou střelou nedal gólmanovi Repáňovi šanci – 1:0.

Krátce po změně stran to byl opět domácí útočník, který mířil v ofsajdové pozici do břevna. Stejná situace se opakovala v 61. minutě, kdy Palečkův projektyl vyrazil na vrchní část brankové konstrukce jablonecký gólman a následoval rohový kop. K jeho zahrání se postavil Štěrba a přesným centrem našel před bránou hlavu kanonýra Panáka – 2:0. Aby toho nebylo málo, tak v 63. minutě poslal Mišenko do úniku Palečka, který ranou pod břevno potřetí rozjásal své spoluhráče – 3:0. Domácí pak svůj dobrý výkon korunovali v 72. minutě, kdy další Štěrbovu standardku zužitkoval nikým neatakovaný Farský – 4:0.

Valcíři sice po osmatřiceti zápasech zůstávají na poslední příčce ligové tabulky, leč před blížící se baráží notně posilnili svou psychiku. „Dnes to bylo z naší strany velice vydařené utkání, kdy jsme po celý průběh předváděli pohledný fotbal. Jsem také rád, že jsme konečně dokázali proměnit vypracované šance, s tím jsme měli často problémy. Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu, jelikož navázali na naše sobotní vítězství. Na hřišti nechali srdce a obě výhry jim jsou odměnou za vynaloženou práci," radoval se z výhry po utkání domácí kouč Patrik Krabec.

V dalším kole zajíždí mladí Valcíři v sobotu 24. května na Vysočinu, kde se od 12 hodin střetnou s Jihlavou. Doma se pak svěřenci trenéra Patrika Krabce představí v pátek 30. května od 14 hodin, kdy jejich soupeřem bude lídr tabulky Slavia Praha.

MFK Frýdek-Místek U19 – FK Baumit Jablonec U19 4:0 (1:0)

Branky: 44. a 63. Paleček, 61. Panák, 72. Farský. Rozhodčí: Antoníček – Peřina, Galásek. Diváci: 80.
Frýdek-Místek: Hill – Kalfas, Jandek, Štěrba, Folta (87. Kahánek) – Hykel, Farský, Mišenko, Pánek – Glembek (32. Paleček), Panák. Trenér: Patrik Krabec.
Další výsledky 42. kola: 1. FK Příbram – MFK Karviná 5:2 (2:1), Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 6:2 (3:1). Předehrávka 39. kola: Mladá Boleslav – Hradec Králové 2:1 (0:0).