Po loňské sezoně, kdy se nepodařil frýdeckomísteckým dorostencům okamžitý návrat do druhé fotbalové ligy, stanovilo vedení klubu jednoznačný cíl v podobě druhého pokusu postupu. Kromě tradičních změn v kádru, kdy mužstvo opustili hráči, kteří přešli do mužské kategorie (bylo to 7 hráčů), dostal celek také novou trenérskou dvojici. Důvěru hlavního trenéra získal bývalý zkušený ligový fotbalista Miroslav Onufer, který si k sobě vybral za asistenta Martina Rojíčka. Ten navíc plnil i roli maséra mužstva.

O hodnocení celé podzimní části, ale i o vyhlídkách do druhé poloviny soutěže jsme požádali samotného trenéra Onufera. „Novou sezonu jsme začali 9. července a celé přípravné období trvalo téměř šest týdnů. Naštěstí se v takové míře jako v předešlých letech nenaplnily obavy z absence na trénincích, kdy kluci mnohdy ještě čerpají dovolenou a chodí na letní brigády. Odehráli jsme celkem šest přípravných utkání vesměs s celky krajských soutěží dospělých. Výsledky nebyly nijak povzbuzující, starostinámdělaly hlavně problémy v obraně a neproměňování šancí,“ řekl Miroslav Onufer.

Přesto jste ale do mistrovských utkání nastupovali s těmi nejvyššími cíli.

Přesně tak. Máme před sebou jednoznačný cíl a tím je postup. Navíc jsme měli hned v úvodu docela těžký los. Možná i díky zvládnutým úvodním zápasům našli kluci potřebnou sebedůvěru a prezentovali se velice dobrými výkony. Hned v úvodním kole jsme deklasovali celek Hranic na jeho hřišti a v následném dvojkole jsme porazili na domácím hřišti mužstva Hlučína a nebezpečného Jeseníku. Bohužel jsme si stejně jako vloni vybrali slabší chvilku v Zábřehu, kde jsme po matném výkonu pouze remizovali. Následně jsme zvládli dvě důležitá utkání s celky Uničova a Fulneku. Své postavení v tabulce jsme poté s přehledem potvrdili také v Ostravě s mužstvem Classicu. No a pak přišlo pro nás utkání podzimu, kdy jsme na domácím hřišti přivítali v té době vedoucí celek Vítkovic. Remizovali jsme 1:1, ale vyrovnávací branku soupeře jsme dostali v samotném závěru utkání. Závěr podzimní části jsme již zvládli excelentně, protože všech pět posledních utkání jsme vyhráli.

Takže po první polovině soutěže můžeme hovořit o spokojenosti?

Určitě, vedeme tabulku s tříbodovým náskokem, kdy jsme získali 35 bodů z možných 39. Skóremámeaktivní 33:7. Jedenáctkrát jsme vyhráli, dvakrát remizovali a ani jednou neprohráli. Jestliže nám v přípravě nefungovala obranná činnost, tak si dovolím tvrdit, že právě o hru obranné formace jsme se v mistrovských utkáních mohli opřít. Co nás však nejvíce trápilo, bylo neproměňování šancí. Téměř v každém utkání jsme si vypracovali obrovské množství vyložených tutovek, jejich proměnění bylo ale mnohdy obrovským problémem.

Kdy vám bylo v průběhu podzimu nejhůře?

Našla se nějaká slabší chvilka vašeho mužstva? Nejtěžší chvilky jsme s kolegou Rojíčkem prožívali asi v domácím utkání s Fulnekem. Hráli jsme s celkem, který v té době okupoval třetí místo průběžné tabulky s minimálním odstupem za námi. Jakákoli ztráta bynámnotně zkomplikovala život.Mynavíc nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy a vůbec jsme nepodali optimální výkon. Nakonec jsme vítěznou branku dali v 92. minutě zápasu.

Koho byste rád vyzvedl z vašeho celku a jak byste hodnotil jednotlivé řady mužstva?

Prosazovali jsme se v celé soutěži hlavně kolektivním pojetím. Již jsem se zmínil o síle obranné čtveřice, která se postupně vykrystalizovala do standardního složení Slavík, Dvořák, Tesař, Škorik. Tito hráči byli zezadu jištěni téměř bezchybným brankářem Lužným. Svou kvalitu jsme měli také ve středové řadě, ale i v útočné fázi. I když jsme řadu šancí neproměnili, útočník Chýlek se stal nejlepším střelcem mužstva s devíti zásahy. Následovali ho dále Papřok se sedmi góly a Vyvial, který vstřelil branek pět. Největším pozitivem, který se zcela určitě odrážel na výsledcích mužstva, byla docházka na tréninky a přístup hráčů k tréninkům. Bylo hodně potěšitelné, že vyjma zraněných, byla docházka v září i v říjnu téměř stoprocentní.

Sezonu máte dobře rozjetou, jak bude příprava probíhat s ohledem na jarní odvety?

Podzimní sezonu jsme zakončili přátelským utkáním na umělé trávě v Hlučíně, kde jsme vyhráli 4:0 a celý tréninkový proces jsme zakončili 5. prosince. Kluci dostali zhruba měsíční volno a přípravu na novou sezonu zahajujeme 7. ledna. Prvních čtrnáct dní budeme trénovat pětkrát denně, poté přijdou na řadu přípravná utkání. Máme dohodnutý dlouhodobý turnaj na umělé trávě ve Vítkovicích.

Co posily? Budete kádr rozšiřovat a posilovat?

Máme vyhlédnuty tři či čtyři případné posily. O jménech je zatím předčasné hovořit, všechny budeme v přípravě zkoušet a poté se uvidí, zda budou pro kolektiv přínosem. Máme také své B mužstvo, kde může někdo z mladších hráčů vyskočit, takže i tyto fotbalisty budeme pečlivě sledovat.

Předsezonní cíl tedy zůstává nezměněn?

Určitě! Vše děláme pro to, aby to napodruhé vyšlo. Bude to ale strašně těžké.Mámesice na třetí Fulnek desetibodový náskok, jenže náš přímý konkurent na postup, mužstvo Vítkovic, je hodně silné a jeho tříbodová ztráta je zanedbatelná. Navíc hrajeme na jaře sedm utkání ze třinácti venku, takže šance jsou minimálně pro obě mužstva stejné. Já však svým svěřencům věřím. Jsem přesvědčen, že to společnými silami dokážeme.