V polovině letošní sezony to ale se svěřenci trenéra Leona Dostalíka nevypadalo vůbec růžově. Tým se krčil se ziskem pouhých dvanácti bodů na posledním místě tabulky. To jarní část sezony je ale úplně o něčem jiném. Čeladná je totiž společně s postupujícím Frenštátem nejlepším celkem odvetné části.

Na váš cíl pro jarní odvetnou část se asi nemá smysl ptát?
Ten byl jasný, to máte pravdu. Už v zimní přípravě jsem klukům zdůrazňoval, že to ale nebude vůbec jednoduché. I z toho důvodu jsme hráli zápasy s celky z vyšších soutěží, aby se ukázala odolnost našich hráčů. Důležité je ale také mít to potřebné štěstí, aby se hráčům vyhýbala zranění a hlavně, aby tým fungoval jako parta. I proto jsem teď strašně rád, že se nám jaro takhle podařilo.

K lepší náladě určitě přispěla i vaše série osmi utkání bez porážky…
Oproti podzimu jsme zlepšili naší hru směrem dozadu. Už neinkasujeme tolik branek, jako tomu bylo na začátku sezony. Z toho pak vyplynula herní pohoda, klukům se začalo navíc dařit i střelecky.

Mezi nejlepší střelce patří urostlý Martin Valigůra. Toho ale využíváte nejen v útoku, ale také i v obraně…
Ano, je to tak. Bohužel, u nás je to nastavené tak, že všichni musí hrát tam, kde je zrovna potřeba. Když nemáme brankáře, tak holt musí někdo za něj do brány. Jako tomu bylo teď doma s Vratimovem, kdy se mezi tyče postavil právě Martin.

Úspěšnými výsledky jste se v tabulce dostali z posledního na šesté místo. Do konce soutěže zbývají dvě kola, určitě tedy budete svou pozici chtít ještě vylepšit?
To každopádně. Tím, že jsme se zachránili, tak soutěž pro nás nekončí. Chceme uhrát co nejvíce bodů.

Letošní ročník I. A třídy je nesmírně vyrovnaný, vždyť jednu chvíli hrajete o záchranu a po pár kolech už pokukujete na druhou příčku tabulky…
V této soutěži může porazit každý každého. Podle mého je to také tím, že letos ta špice tabulky není až tak kvalitní, takže nedokázala bodově zbytku týmům odskočit.

Vím, že je na to ještě brzy, ale už jste se s hráči bavil, co v příští sezoně?
S kluky už jsem se bavil a co vím, tak z devadesáti devíti procent by měli všichni zůstat. Chtěli bychom během léta přivést ještě dva tři kluky, které mám již vytipované.