Valcíři sehráli v rámci letní přípravy přátelské utkání s Vítkovicemi. Duel druholigových rivalů skončil nakonec remízou, když na úvodní branku Šumského reagovali hosté v závěru prvního poločasu. To se rovněž z pokutového kopu prosadil Mrázek. „Zápas nám ukázal mnoho pozitivních, ale i negativních věcí. Stále jsme ve fázi začátku letní přípravy, kdy nás postihla masivní obměna kádru. I proto jsme do utkání nasadili hráče, kteří jsou u nás na zkoušce. Výkon některých nás potěšil, u některých naopak zklamal," hodnotil zápas domácí trenér Peter Venglarčík.

Před ním teď stojí přetěžký úkol, sestavit během léta konkurenceschopný tým, který bude opět bojovat v druhé nejvyšší soutěži. „Po sezoně nám odešlo třináct hráčů. Je tedy jasné, že náš tým se oproti tomu loňskému výrazně změní," řekl Venglarčík. Ve frýdeckém celku totiž skončili: brankář Prepsl (dostal nabídku na práci trenéra v mládežnické regionální akademii v Karviné), Klabník, Berežný, Fertaĺ, Termanowski, Nworah, Šichor, Hykel, Vyskočil, Ševčík, Mugove, Kingambo a Ilko.

Frýdečtí tak v duelu s Vítkovicemi zkoušeli několik nových tváří. Mezi třemi bílými tyčemi se objevil zvolenský gólman Gabriš, v obraně se vedle ikony Lipiny Literáka postavil liberecký mladík Vojtěšek. Rovněž střední záložník Ondráček patří severočeskému celku, v minulé sezoně ale hostoval ve Vítkovicích. Na hrot útoku se postavil Shaka. Šanci dostali i hráči, kteří byli v minulé sezoně na hostování, a to obránci Farský (Opava B) a Bialek (Frýdlant).

Podle informací Deníku by měli s Valcíři podepsat smlouvu dva zkušení fotbalisté. Brankář Antonín Buček, který v minulé sezoně hájil branku třetiligových Petřkovic a útočník Adam Varadi. Ten působil v polské Polonii Bytom. S týmem se začal připravovat také záložník Radim Grussmann z Opavy.

Další přípravné utkání sehrají Frýdečtí v sobotu 1. července, kdy jejich soupeřem bude polský celek Górniku Zabrze.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MFK VÍTKOVICE 1:1 (1:1)
Branky: 34. Šumský z pk – 45. Mrázek z pk. Rozhodčí: Duda – Vojkovský, Závodný. Diváci: 110.
Frýdek-Místek: Gabriš – Farský (65. Bialek), Vojtěšek, Literák (46. Hamšík), Švrček (73. Kublák) – Byrtus (73. Velička), Ondráček, Willwéber (46. M. Fukala, 60. Spasojevič), Slaninka – Šumský – Shaka. Trenéři: Venglarčík a Čech.