FOTBAL TŘINEC – HFK OLOMOUC 4:1 (2:0)

Jasným vítězstvím domácích skončil druholigový záchranářský duel mezi Třincem a 1. HFK Olomouc. Třinečtí, kteří by mohli spadnout už jen teoreticky, se ve zbývajících čtyřech utkáních chtějí prokousat do první osmičky.

Domácí fotbalisté začali existenční střet sérií rohových kopů, ale Hanáci všechny odvrátili. V 11. minutě přišel důležitý okamžik. Trančík vyšel z brány do rohu šestnáctky, a i když měl k míči blíže než Szmek, na chvíli zaváhal – pustil protihráče před sebe a pak ho ještě navíc fauloval. Sudí Adam neváhal s odpískáním penalty a Doubek zase s její exekucí – 1:0. Stejný hráč o několik minut později poslal hlavou do sítě výtečný centr Zbončáka z levé strany.

„Před penaltou se mě snažili rozhodit, posouvali mi míč. Za stavu 0:0 jsem byl určitě trochu nervózní, ale vzal jsem to na sebe a vybral si stranu,“ vrátil se Martin Doubek k první trefě a dodal: „Při tom druhém gólu mi to Zbon (Martin Zbončák, pozn. red.) poslal na hlavu přímo ideálně. Takové centry kdysi dával v Liberci, Spartě a Slavii.“ Ještě předtím na Trančíka tvrdě vypálil Szmek, ale gólman hostů dokázal míč zkrotit. Chvíle mladého dlouhána přišly až po přestávce, první poločas patřil jeho zkušenějšímu parťákovi. Doubek to zkusil sám, ale mířil nad břevno. Pak zase přihrál Hanusovi, který však z dobré parkety zamířil opět nad. Před odchodem do kabin se probil do vápna a při pokusu o zakončení byl sražen.

Rozhodčí Adam se rozhodl tonoucí hosty od druhého penaltového trestu uchránit. Hosté měli jen jednu vyloženou šanci, ale Lipčák byl na svém místě a bombu Korčiána po zbytečné Hanusově ztrátě míče uprostřed hřiště stihl vytlačit. Olomoučtí se však prezentovali solidní kombinační hrou a chvílemi měli výrazně více ze hry – zejména díky záložníkovi Grimovi, který v Třinci v úvodu nynější sezony chvíli působil. Nic jim to nebylo platné, tím spíše, že v úvodu druhé půle dostali třetí gól. Při zahrávání standardní situace pustili do protiútoku Doubka, jenž potáhl míč a pak ideálně nahrál rozběhnutému Szmekovi. Domácí útočník unikl obráncům a střelou k tyči zvýšil na 3:0.

Výstavním kouskem se Szmek prezentoval v 60. minutě utkání. Ceplák mu poslal míč a domácí hrot slabší levačkou vystřihl parádní polovysokou střelu placírkou, která z pohledu počtvrté překonaného Trančíka zaplula k pravé tyči. Další šance a solidní náznaky už ke gólům v olomoucké síti nevedly, ba naopak. Holice totiž neměla co ztratit, a tak se vrhla do útočení. Lipčák vyrazil dvě dělovky Krutého i pokusy Korčiana a Grima. Kapituloval až po přesném centru Lošťáka z pravé strany a výstavní trefě stopera Josefíka.

Výsledek se už nezměnil, takže všechny důležité body tak zcela po zásluze zůstaly v Třinci. „Myslím si, že teď už jsme zachránění. V posledních čtyřech utkáních bychom rádi zabojovali o cílové prémie, které máme vypsané za umístění do osmé příčky,“ prozradil brankář Martin Lipčák.

Branky: 12. z pen. a 28. Doubek, 46. a 59. Szmek – 64. Josefík. Rozhodčí: Adam, ŽK: Szmek, Hupka, Lisický – Krutý, Galajda, 1012 diváků.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Zbončák – Malíř (46. Joukl), Hupka (81. Šalamoun), Hanus, Ceplák – Szmek, Doubek (65. Přecechtěl). Trenér: Erich Cviertna.

(rom)