Druholigový Fulnek porazil Frýdek-Místek

Fulnek-Stachovice - Fotbalisté Fulneku si v přípravě na druholigovou sezonu 2008/2009 po Vítkovicích (2:2) pozvali na hřiště do Stachovic další zkušený celek, Frýdek-Místek, hrající MSFL. Po dvou brankách do sítě hostí v prvním poločase, snížil třetiligový celek skóre až v samotném závěru.

13.7.2008

Druholigový Fotbal Fulnek porazil v přípravném střetnutí celek z Moravskoslezské fotbalové ligy, Fotbal Frýdek–Místek, 2:1.Foto: Deník/Jan Kešelák

Hned v úvodu střetnutí viděl nemalý počet diváků kombinační akce Fulneku, které na styl nakopávaných míčů hostí platil. Už v 9. minutě využil tlak domácích Kovář, který proměnil pokutový kop – 1:0. Přestože Frýdek-Místek založil několik slibných šancí, k vyrovnávací brance to nevedlo. Naopak, ve 43. minutě se k odraženému míči dostal Vajda a z hranice velkého vápna, krásnou technickou střelou, zvýšil na 2:0.

Po přestávce domácí pozměnili především rozestavení na hřišti. Ve 47. minutě skóroval Vyskočil, ale branka nebyla pro ofsajdovou pozici uznána. Poté se hra do značné míry uklidnila. Hosté začali více kombinovat a drali se před branku domácích, snížení však nepřicházelo. Když domácí Dvořák nastřelil v 82. minutě tyč, zdálo se, že již branka nepadne. Poslední slovo přesto měli hosté. V 88. minutě snížil technickou střelou Zmeškal, který tak korunoval zlepšenou hru Frýdku-Místku.

„Dnešní zápas nebyl po herní stránce vůbec špatný. Trochu mi ale vadilo, že v některých chvílích převládala hra na krásu nad účelností,“ řekl po utkání trenér Fulneku Václav Daněk a dodal: „Výkon všech hráčů byl dobrý. I ve druhém poločase, když jsme vystřídali, a změnili tak trochu sestavu, to mělo hlavu i patu. Kromě posledních deseti minut, kdy to bylo takové hluché. Škoda je, že jsme zápas nedohráli vzadu s nulou, ale kluci i přes tréninkovou únavu podali kvalitní výkon.“

Trenér Frýdku-Místku Radoslav Látal nastínil své plány. „Celý týden byl pro hráče náročný, protože jsme zakončili čtrnáctidenní hrubou přípravu. Ráno odehrála polovina kádru utkání v Nošovicích s naším A starším dorostem. Druhá polovina pak nastoupila proti Fulneku. Od tohoto utkání se začneme v tréninkových jednotkách věnovat herní části,“ uzavřel Látal.

Fotbal Fulnek – Fotbal Frýdek-Místek 2:1 (2:0)

Branky: 9. Kovář (pen.), 43. Vajda – 88. Zmeškal

Fulnek - 1. poločas: Drápala – Michálek, Kovář, Švec, Staš – Huvar, Pavlík, Slončík, Vajda – Traxl, Koštuřík. 2. pol.: Drápala – Švec, Krása, Staš – Vyskočil, Pavlík (64. Blažek), Lukaštík, Bill, Huvar (68. Dvořák) – Schulmeister, Malohlava. Trenér Václav Daněk

Frýdek-Místek: Prepsl (46. Ančin) – Staněk, Švrček, Schaffartzik, Hrdlička (70. Fizek) – Cabák, Husárik, Kořínek (75. Němec) – Zmeškal, Vodák (85. Lokša). Trenér Radoslav Látal

Ovoce bylo letos málo, z pálenic si zákazníci odvážejí také „směsky“

Nejen slivovici, hruškovici, či calvados letos připravovali svým zákazníkům v pálenicích v Ostravě a okolí. Daleko více než v předchozích letech dávali do kotlů kvasy připravené z několika druhů ovoce, takzvané směsky.

Knihovna Třinec má jedinečný stromeček

Nejen město má svou vánoční výzdobu. Na nejoblíbenější svátky v roce se patřičně připravila také Knihovna Třinec.

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.

Třinec s Jihlavou poprvé inkasoval a na Vysočině prohrál v prodloužení

Hokejisté Třince přišli o třetí příčku. Tým trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny prohrál na ledě jihlavské Dukly 0:1 po prodloužení, když v jeho druhé minutě ujel útočník Lukáš Anděl a rozhodl.