FK Fotbal Třinec – FC Slovan Liberec 3:1 (1:0)

K velkému překvapení došlo na hřišti Rudolfa Labaje, kde mají domovský stánek fotbalisté Třince. Ti si vyšlápli na ligový Liberec, který po výborném výkonu porazili rozdílem dvou branek a výrazně se tak přiblížili postupu do semifinále národního poháru.

Skutečnost, že se někdejší mistr a pohárový účastník herně i výsledkově hledá a navíc špatně brání, byla patrná i v Třinci. Domácí šli brzy do vedení, kdy Matouškův centr přistál na hlavě trestuhodně nehlídaného Smetany a ten nedal Hroššovi šanci 1:0. Třinec byl při chuti, další branky mohli přidat Motyčka s Malcharkem. Jejich spoluhráč Paleček si naopak na druhé straně se dvěma střelami Frýdka poradil, ale na parádní nůžky Delargeho byl však krátký. Malcharek se Smetanou ještě vedení Třinci nevrátili, ale po dalším centru agilního Matouška se trefil v závěru utkání střídající Dedič. Ještě lepší pozici do odvety domácím zařídil v 87. minutě nekrytý Motyčka, který těžil z nahrávky Malcharka. „Kdybychom takhle zodpovědně, koncentrovaně a bojovně zahráli o víkendu ve Znojmě, tak odtamtud s prázdnou určitě neodjedeme. Velice se mi líbilo, jak kluci k zápasu s kvalitním prvoligovém celkem přistoupili," pochvaloval si trenér překvapivých vítězů Marek Kalivoda.

Branky: 4. Smetana, 80. Dedič, 87. Motyčka – 56. Delarge. Rozhodčí: Jech. ŽK: Kubáň – Frýdek, Pokorný, Breznaník. Diváci: 514.

Třinec: Paleček – Matoušek, Vomáčka, Hloch, Kubáň – Malíř (76. Joukl), Motyčka, Hupka, Ceplák (61. Tomeček) – Malcharek, Smetana (68. Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.

Liberec: Hrošš – Sus, Brabec, Pokorný, Fleišman (46. Mudra) – Frýdek (83. Sackey), Obročník, Šural, Delarge, Breznaník – Ndiaye (66. Bakoš). Trenér: David Vavruška.

1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání zachraňovali fotbalisté Slovácka nepříznivý vývoj až pět minut před koncem zápasu, kdy na konečných 2:2 srovnával po standardní situaci Košút.

Branky: 8. Diviš, 85. Košút – 35. Wágner, 57. Skalák. Rozhodčí: Marek. ŽK: Bořil (MB). Diváci: 1022 (hrálo se v Kunovicích).

(rom, sch)