Na hřišti s umělou trávou na Lesní trénoval takřka kompletní tým, který za Třinec nastupoval na podzim. Chyběl jen útočník Nekuda a defenzivní záložník Rehák. „Nekuda je nemocný, bere antibiotika, proto zůstal doma v Olomouci. Rehák má potíže s kotníkem, takže trénoval individuálně v posilovně,“ prozradil vedoucí třineckého mužstva a trenér brankářů Karel Serafin.

S třineckým týmem se prozatím rozloučili dva fotbalisté. Tvořivého záložníka Martina Pospíšila si stáhla prvoligová Sigma Olomouc, kterou na jaře čeká boj o udržení a útočníka Radka Szmeka pro změnu Slovácko. V Uherském Hradišti ale vytáhlý forward nezůstal, putoval hned do Čáslavi. Zatímco pro tamního trenéra Oldřicha Abrháma byl Szmek jasnou volbou číslo jedna, třinecký trenér Luhový o něho už nestál.

Staronovou tváří třinecké kabiny je útočník Tomáš Mrázek vracející se z hostování v Opavě. V barvách druholigového nováčka se mu dařilo, v průběhu podzimu dal čtyři góly a na další čtyři nahrál. „V Třinci mám smlouvu ještě na půl roku. Pokud to bude možné, odešel bych jinam už nyní. Myslím, že pro klub i pro mě to bude nejlepší možné řešení. Mám několik nabídek z české nejvyšší soutěže i ze zahraničí. Chtěl bych mít jasno co nejdříve. Momentálně mohu říct jen to, že padlo pokračování mého angažmá v Opavě,“ sdělil Mrázek.

Dalším fotbalistou, jehož Třinec zapůjčil na hostování, je obránce či levý záložník Ondřej Byrtus vracející se z Frýdku-Místku. „Hostování mi prospělo, dostal jsem tam více šancí, než by se mi patrně dostávalo v Třinci. Chci se ukázat v co nejlepším světle a pokud se budu trenérovi líbit, třeba si mě v Třinci nechá. Na každý pád trenér Sparty Hašek prohlásil, že hráči vracející se z hostování to mají těžším než ti ostatní. Uvidíme,“ řekl talentovaný fotbalista.

Úplnými nováčky jsou prozatím jen stoper Michal Baka z Prešova, které posledně kopal ve Spišské Nové Vsi a předtím v Trebišově a taktéž střední záložník David Steiner z Kroměříže, který v minulosti prošel prvoligovým Jabloncem. Do společné přípravy s A mužstvem naskočili talentovaní dorostenci - útočník Marek Švábik a záložníci Radek Hála s Filipem Buryanem. „Příští týden nás čeká kondiční soustředění v domácích podmínkách a posléze už premiérový přípravný duel s Petrovicemi,“ prozradil nejbližší plány Fotbalu Třinec trenér Luhový.

(rom)