1. FC BRNO – FOTBAL TŘINEC 1:0 (1:0)

Původně se mužstvo Třince mělo popasovat na Hané s Olomoucí, jenže Sigma v Tipsport Cupu postoupila do dalších bojů, tudíž musela dojednaný zápas odřeknout. Slezané o nic nepřišli, prověřil je totiž jiný prvoligista – na podzim poněkud nevýrazné Brno. Hostitelé nastoupili takřka v nejsilnější sestavě – tedy i s talentem Marečkem, o němž se v minulých dnech hovořilo v souvislosti s možným odchodem do Anderlechtu Brusel.

V žádném případě se nedá říct, že by v zápase hraném na umělé trávě tahal celek trenéra Jiřího Nečka za kratší konec provazu. Bylo tomu spíše naopak – místy měl více ze hry, v útočné fázi byl nebezpečnější a rozhodnější. Družina trenéra Beránka hrála v poli celkem obstojně, ale před bránou rivala byla docela bezradná. Střely pozorně bránícím fotbalistům Třince neublížily. Výsledkově je dolů srazila standardní situace v provedení špílmachra Polácha. Míče se před bránou zmocnil obránce Križko a se štěstím zajistil svým barvám vítězství.

Kdyby ve fotbale neplatí. Pokud ale by tomu tak bylo, Brno by v žádném případě nevyhrálo. Kdyby totiž hosté byli schopni proměnit aspoň jednu z několika možností, uhráli by přinejmenším remízu. Domácí brankář Doležal totiž vychytal jak svého jmenovce v třineckém dresu, tak i Malíře. Po střele Stýskaly mu pomohl jeden ze zadáků vykopnutím míče z prázdné brány.

Třinecký dres poprvé oblékl záložník Petr Kobylík, který je pod Beskydami na desetidenních testech. „Zahrál docela dobře, ale ještě by se potřeboval s týmem víc sehrát. Dobrý výkon podaly obě jedenáctky, které jsem poslal do hry, včetně nadějných mladíků Byrtuse a Buzka. Hráči mě mile překvapili, počínali si aktivně, snažili se útočit. V žádném případě jsme nebyli horším týmem, dokonce jsme měli více možností. Můžeme jen litovat toho, že jsme je nevyužili,“ ohlédl se za utkáním třinecký lodivod Jiří Neček, jenž do Brna nevzal zraněné obránce Chlebka a Bednarka. Jejich zdravotní stav se zlepšil, oba se už brzy zapojí do tréninkového procesu.

Ve středu dopoledne aktuální formu Třince prověří juniorka olomoucké Sigmy. Zápas na umělé trávě ve sportovním areále v Třinci na Lesní začne v 10.30 hodin.

Třinec – 1. poločas: Lipčák – Hrdlovič, Hupka, Kuděla, Martinčík – Joukl, Kobylík, Ceplák, Eismann – Onuchukwu, Szmek.
2. poločas: Lipčák – Lisický, Buzek, Kuděla, Martinčík – Malíř, Hanus, Stýskala, Byrtus – Doležal, Matůš. Trenér: Jiří Neček. (rom)