Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího bylo zřejmé, že obě družstva nastoupila s jasným cílem uspět a zajistit si tak druhou příčku v tabulce za lídrem z Bruntálu. Oba celky hrály v nejsilnějších sestavách, takže k vidění byl vidět kvalitní divizní zápas se spoustou tvrdých osobních soubojů. Lépe začali hosté, kdy se už v 7. minutě dostala za domácí obranu Marková a přesnou ranou nedala havířovské brankářce šanci – 0:1. Domácí fotbalistky inkasovaná branka zaskočila a po další minuty se nemohly dostat do svého tempa. Tím se otevírala další okénka v zadních řadách, čehož ale hostující hráčky využít nedokázaly. V 15. minutě neproměnila svůj samostatný nájezd Lamáčková, při další stoprocentní šanci nedosáhla na míč Marková. Havířovanky hrozily převážně po standardních situacích, hostující obrana vše řešila s přehledem.

Po změně stran začali mít domácí více ze hry, ale kromě jedné střely a pár standardek hostující gólmanu Bečicovou neohrozili. A tak udeřilo na druhé straně. V 70. minutě se neomylně k tyči trefila Lucie Schwarzerová, která těžila z přihrávky Markové. „Pro nás to byl zápas jara, na který jsme se dlouho připravovali. Všechny holky splnily dané pokyny a podaly stoprocentní výkon. Utkání bylo ale vypjaté po celých devadesát minut, o čemž svědčí i čtyři žluté karty. Nám hodně pomohla první branka, která padla velmi rychle. Je jen škoda, že jsme nedokázali proměnit další šance. Holkám za výkon děkuji a pevně věřím, že v nich budou pokračovat i v příští sezoně," řekl po utkání brušperský trenér Zdeněk Morys.

Do konce sezony zbývají brušperským ženám odehrát pouze dvě utkání. Obě se budou hrát na domácím trávníku, kdy nejprve v neděli 17. května přivítají od 15 hodin nováčka z Frýdlantu, poté o týden později ve stejném čase tým Vítkovic.

ČSAD Havířov - SK Brušperk 0:2 (0:1)

Branky: 7. Marková, 70. L. Schwarzerová.

SK Brušperk: Bečicová - Holexová, Otrusinová, Šlégrová, Morysová (E. Schwarzerová) - Lamáčková, L. Schwarzerová, Paličková, J. Schwarzerová - Marková, Kaňová (Volná). Trenér: Zdeněk Morys.
Další výsledky 17. kola: Frýdlant n. O. – Slovan Ostrava 0:6, Český Těšín – Loděnice 2:0, Olympia Bruntál – Pržno 9:0.

Dělají nábor fotbalistek

Ženský fotbalový klub SK Brušperk stále hledá nové hráčky do svých řad. „Jsme jediným týmem na Frýdecko-Místecku, který se věnuje dívčí kopané už od čtyř let. Pokud vás naše nabídka zaujala, přijďte k nám na trénink. Bližší informace získáte na klubových stránkách SK Brušperk," řekl Zdeněk Morys, trenér ženského A týmu SK Brušperk.