Od jarních měsíců tak opět budete mít možnost potvrzovat své znalosti okresního fotbalu s ostatními čtenáři našeho okresu, i těmi přespolními. Stojí za připomenutí, že na jaře začne zcela nové kolo, kdy všichni budou mít na začátku Fortuna ligy nulu na kontě získaných bodů. Pokud vám někde sběrné místo chybí, napište svou připomínku na e-mail: robert.schedling@denik.cz.

V podzimní části Fortuna ligy se do hry zapojilo 504 soutěžících, z toho 432 mužů a 72 žen (jaro 2009 – 447, podzim 2008 - 645 a jaro 2008 - 552 čtenářů). Nejlepší znalosti prokázal Petr Hruštinec z Frýdku-Místku, který si tak v redakci mohl převzít cenu pro vítěze (LCD televizor od firmy D-SPORT). „Natipováno jsem měl vždy tak za dvacet vteřin. Jednou jsem na tím moc uvažoval a nakonec jsem uhrál pouhé dva body,“ smál se při převzetí hlavní ceny šťastný vítěz, který vzápětí ještě dodal: „Před posledním kolem jsem ani nervózní nebyl. Vždyť jde jen o hru. Říkal jsem si, že máme už takový náskok, že pokud to vyloženě nezdrbu, tak první nebo druhý budu.“ Z hlavní ceny měl Petr Hruštinec pochopitelně radost. „Je to super. Ani jsem nečekal, že ta televize bude tak velká. Zatím ale nevím, kde ji dám. Místo se pro ni určitě někde najde,“ smál se Hruštinec.

Pro pořádek jen připomeneme, že na druhém místě skončil Radomír Pařenica a z třetího místa se radoval Josef Bělica. V našem okrese se hraje také i o cenu útěchy (láhev alkoholu), kterou vždy sázejícímu věnuje jeden z podniků, kde se nachází schránky Fortuna ligy. Letos cenu věnoval do soutěže Hostinec U Zastávky z Dolního Sklenova.