TJ Dobratice – ČSAD Havířov 0:3 (0:2)

Domácí děvčata nastoupila do zápasu s vědomím, že každý získaný bodík bude pro ně úspěchem. „Bohužel, s tak rozsáhlou marodkou, která náš tým postihla, nešlo věřit v nic jiného, než v malý zázrak. Holky podaly velmi bojovný a obětavý výkon, za který jim můžeme jen poděkovat. A to kdyby proměnila své vyložené šance kanonýrka Veselá, mohly jsme z utkání udělat ještě drama,“ řekla po utkání trenérka družstva Sylva Scheyerová. Pro Dobratice se stává pomalu již tradicí, že se jim v utkání někdo zraní. A nebylo tomu tak jinak i nyní. Hostující hráčky měly po celé střetnutí mírnou převahu a tu korunovali vedoucí brankou ve 20. minutě, když Skočovskou překonala Minolová. Ve 32. minutě měla velkou šanci na srovnání stavu Veselá, jenže hlavou nepřesně mířila. O tři minuty později chybovala domácí obrana při zahrávání ofsajd systému a havířovská Maláčová nezaváhala – 0:2.

Druhá půle začala ihned velkou šancí hostí, naštěstí pro domácí zasáhla výborným zákrokem brankářka Skočovská. Po hodině hry našla před hostující brankou Uhrová zcela volnou Veselou, ale ta opět trefuje prostor, kde stojí brankářka Havířova. O minutu později musela ze hřiště zraněná Heroková a domácím se naděje na bodový zisk začala pomaloučku rozplývat. Vše bylo navíc podpořeno odstoupením dalších dvou zraněných hráček Dobratic (Troszok a Veselá), takže pak nebylo ani divu, že Minolová v 83. minutě zvýšila vedení hostí na 0:3. „Toto utkání bylo velmi zvláštní vzhledem k okolnostem, které se přihodily během minulého týdne a hlavně k naší obrovské marodce. Můžu jen děvčatům poděkovat za velmi obětavý a bojovný výkon. Díky střídání zraněných hráče se tak dnes dostalo i na holky, které si tak odbyly svou premiéru, nebo se na hřiště dostaly po dlouhé době. Věřím a také i doufám, že se nám ze zraněných hráček někdo brzy uzdraví a k dalšímu utkání do Krnova pojedeme pro nějaký ten bodík,“ přeje si trenérka týmu Sylva Scheyerová.

Dobratice: Skočovská – Stabravová, Fischbachová, Skočková, Orečná – Fotopulosová, Uhrová, Šmídová, Heroková – Veselá, Parancová. Střídaly: Troszok, Michaláková a Goluchová.

Další výsledky:
Valašské Meziříčí – Spartak Lubina 0:5 (0:3) – Branky: Michnová 3, Marková 2
AFC Veřovice – TJ Krnov 0:3 (0:0) – Branky: Veselková 2, Ružanská
FK Nové Sady – 1.FC Přerov 6:1 (4:0) – Branky: Drahníková, Němcová, Lexová, Bartošková, Grundová, Karasová – Čulíková
Slovan Ostrava – Slavia Stachovice 2:0 (1:0) – Branky: Čabajová.
FC Vítkovice – DFK Holešov 1:0 (0:0) – Branka: N. Veselá.