ČSAD Havířov - TJ Comfort Dobratice 6:0 (1:0)

Za stálého deště se od první minuty zápasu hrál svižný fotbal, kdy si ani jeden z aktérů nedokázal vytvořit územní převahu. Hned v úvodní minutě sice vystrašila hrstku dobratických fanoušků Volfová, která naštěstí mířila vedle hostující branky. V 10. minutě se poprvé osmělila dobratická děvčata, která se dostala do vyložené šance.

Veselá si před šestnáctkou vyměnila balón s velmi dobře hrající Herokovou, vřítila se do pokutového území z pravé strany a její halfvolej skončil na levé tyči havířovské branky. O deset minut později zahrávali hosté standardní situaci. K míči se postavila Fischbachová, jejíž střílený centr za obranu skončil jen těsně vedle pravé tyče domácího týmu.

Havířovské hráčky dlouho nedokázaly překonat dobře organizovanou obranu hostujícího týmu a do vážnější šance se dostaly až ve 34. minutě, jenže z brejkové situace nic nevytěžily. O minutu později se však po levé straně uvolnila jedna z domácích fotbalistek a její střílený centr zapadl k pravé tyči dobratické branky - 1:0.

Výrazné oslabení útočné síly hostujícího týmu přineslo nucené střídání v závěru první půle, kdy Herokovou nahradila Parancová. Poločas tedy skončil šťastným vedením domácího výběru.

Druhá půle přinesla podstatné zhoršení výkonu hostujícího týmu, zejména směrem dopředu. Domácí převzali prakticky veškerou iniciativu a zaměstnávali přetíženou obranu hostujícího týmu, zejména kvůli velmi špatné práci záložní řady. Jakoby zázrakem inkasovaly dobratické fotbalistky po sérii nebezpečných centrů až v 63. minutě, kdy se domácí dočkali po zaváhání Veselé k zvýšení průběžného stavu.

Záložní řada hostů si zjevně z inkasovaných branek mnoho starostí nedělala a svou pasivní hrou podstatně přispěla k přidání dalších branek do sítě dobratických fotbalistek. „Holky dnes vůbec nedodržely pokyny, které jsme si před zápasem řekly. V první půli to bylo ještě dobré. Ve druhém poločase to už byla velká nedisciplinovanost, špatné přihrávky, špatný pohyb a špatná domluva. To vše vedlo k naší vysoké porážce,“ uvedla k zápasu trenérka dobratických žen Marie Zifčáková.

V dalším kole přivítají Dobratice na domácím hřišti Sokol Studenec. Hrát se bude v neděli 24. května od 16.30 hodin.

Branky: Kuzníková 2, Volfová, Mynářová, Chodurová, Hovůrková

Dobratice: Skočovská – Fischbachová - Orečná, Stabravová, Štefková - Šmídová, Uhrová, Skočková, Klusová (Sikorová) - Heroková (Parancová), Veselá. Trenérka: Marie Zifčáková.