Hostující kouč Milan Valachovič poslal na hřiště sestavu, které věkově vévodil teprve pětadvacetiletý obránce Lysoněk.

„Našim mladým klukům fotbal, který produkuje Frýdek, vůbec nesedí. Oni si jdou zahrát fotbal, jenže tohle nebyla juniorka Zlína či Olomouce, které jsme porazili. Jak na nás nastoupí soupeř, který je agresivní a důrazný, tak tihle mladí kluci s tím mají problémy,“ viděl největší příčiny vysoké porážky hostující trenér.

Samotný zápas sice hosté začali aktivně, ale první změnu skóre přinesla 13. minuta. Po dlouhém míči z vlastní poloviny vyhrál pravý záložník Biolek hlavičkový souboj a H. Prokeš si v osobním souboji s Lysoňkem počínal důrazněji – 1:0. Ve 24. minutě Břeclavští chybují ve středu hřiště a Biolek po rychlém průniku nedal křižnou střelou brankáři Prokopovi šanci – 2:0.

O minutu později navíc trefuje po Kostorkově rohovém kopu Hrdlička tyčku hostující branky. Hosté se v první vážnější šanci objevili ve 33. minutě, když Wozniak zatáhl za záchranou brzdu pouze ze cenu faulu na unikajícího Sasína. Následný trestný kop ale mířil těsně nad domácí branku.

Po změně stran se hrálo převážně už jen na jednu branku. Domácí byli důraznější, měli větší hlad po gólech. V 69. minutě zahrával střídající Cesnek ze strany standardní situaci a Staněk pohodlně hlavou upravoval na 3:0 pro domácí valcíře. Další parádu připravil domácím fandům Grussmann, který v 76. minutě unikl hostující obraně a jemným lobem nedal Prokopovi šanci – 4:0. Hosté se osmělili až v samém závěru střetnutí. V 84. minutě ještě Neuberg pálil hlavou po trestném kopu Simandla těsně vedle tyče, ale o tři minuty později již druhý jmenovaný technickou střelou upravil na konečných 4:1 pro domácí. „Věděli jsme, že tady ten soupeř je neskutečně silný a důrazný v osobních soubojích. Na tohle jsem hráče před zápasem upozorňoval. Jsou to ale všechno mladí kluci, kteří svými chybami dostali domácí na koně.

Frýdek utkání vyhráli naprosto zaslouženě. Nás ještě nejméně ve čtyřech případech podržel brankář Prokop. Mí svěřenci si musí uvědomit, že toto je ta pravá třetí liga. To nejsou ty juniorky, proti kterým oni nastoupili předtím,“ řekl po utkání smutným hlasem trenér Břeclavi Milan Valachovič.

„Výhra 4:1 je pro nás dobrým výsledkem. My jsme chtěli navázat na náš dobrý výkon na Baníku, což se myslím povedlo. Škoda jen dalších zahozených šancí, které si kluci vypracovali. Hlavně jsme chtěli, aby se střelecky chytil Hynek Prokeš. Ten sice dal první gól, ale minimálně ještě další dva mohl přidat. Pozitivní je, že si umíme ty šance vypracovat, ale stále ještě koncovka není, jak se říká tutová. Dát čtyři góly je ale potěšující,“ dodal po utkání asistent domácího trenéra Karel Orel.

MFK Frýdek-Místek – MSK Břeclav 4:1 (2:0)

Rozhodčí: Priesol – Kotík, Mojžíš. ŽK: Hrdlička, Wozniak, Kostorek – Vlček. Diváci: 486

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Hrdlička, Byrtus – Biolek (70. Literák), Staněk, Grussmann, Kostorek (77. Dvořák) – H. Prokeš, Chýlek (58. Cesnek). Trenér: Milan Duhan.