Trenér třetiligového Frýdku-Místku si o víkendovém přípravném zápase s divizním Lískovcem vyzkoušel několik fotbalistů, kteří se ucházejí o případné angažmá ve frýdeckém týmu. Domácí mladíci nakonec zkušenému soupeři podlehli.

Snad jen první polovina tohoto přípravného utkání snesla přísnější měřítko. Po změně stran se projevila přeci jen větší sehranost hostujícího celku.

V domácí sestavě se kromě místních dorostenců objevila spousta hráčů nejen z blízkého okolí, ale i ze Slovenska.

V první šanci se v 11. minutě objevil hostující Broulík, ten však svůj sólový nájezd proměnit nedokázal. Domácí to zkoušeli na lískoveckého gólmana Klepka pouze dalekonosnými střelami, ale ani Střalka a vzápětí Krčmařík neuspěli.

Až ve 29. minutě dostal nádherný míč za obranu Molnár, kterého v šestnátce fauloval vracející se obránce Maléř. Rozhodčí Duda s nařízením penalty příliš dlouho neváhal. K zahrávání této standardní situace se ujal sám postižený, který následnou přízemní střelou nedal Klepkovi šanci 1:0.

Po změně stran přišel tlak hostí, který vedl k dvojnásobné změně skóre. V 50. minutě se nejprve po Broulíkově přiťuknutí prosadil střelou k tyči Čerňák, a o šest minut později šli hosté dokonce do vedení. To standardní situaci Šrámka přiťukl Čerňák k volnému Chlebkovi, který levačkou propálil vše, co mu stálo v té chvíli v cestě 1:2.

Po hodině hry se dvakrát ke slovu dostal agilní Molnár. V té první šanci po krásné uličce Šiguta mířil pouze do tyče, ve druhém případě své sólo zakončil kličkou do zámezí. V samém závěru se do velké šance dostali i hosté, jenže Broulík mířil do tyčky a následnou dorážku zlikvidoval Čerňákovi dobře stojící brankář Ščerbák.

„I když se kluci vzájemně moc neznali, utkání splnilo svůj účel. Byli tam někteří zajímaví hráči, určitě je budeme i nadále zkoušet,“ odpověděl po utkání domácí trenér Milan Duhan.

Ten naplánoval pro své svěřence ještě další dvě přípravná utkání.

Ve čtvrtek 24. listopadu to bude souboj s ostravskou juniorkou, v sobotu pak utkání na hřišti druholigového Třince.

„V těchto dvou zápasech budu chtít dát příležitost nejen novým hráčům, ale také našim klukům z juniorky a dorostu,“ prozradil Duhan, který se vyjádřil také k závěru letošní sezony.

„Kluci se teď v lázních zregenerují a k prvnímu tréninku se sejdeme ve středu 4. ledna. Dám jim také individuální plány na přípravu, ať jsou na ten první lednový trénink připraveni,“ dodal zkušený kouč.

MFK Frýdek-Místek -Sokol Lískovec 1:2 (1:0)

Rozhodčí: Duda Adamec, Somr. Diváci: 50. Bez žlutých karet

Frýdek-Místek: Ščerbák Kormanec, Bednář, Pekár, Hlaváč (46. Hopp) Oleš, K. Střalka (46. Šigut), Krčmařík, Melišík Molnár, Kadáš. Trenér: Milan Duhan

Lískovec: Klepek Staník, Maléř, Žídek, Chlebek Čerňák, Kubáň, Šrámek, Holý Broulík, Vokoun. Trenér: Martin Šrámek