Opava měla v úvodu míč častěji na svých kopačkách, k ohrožení Palečkovy branky se dostala poprvé ve 14. minutě, po faulu na Mrázka kopal trestný kop Mozol, míč zhruba z třiadvacetimetrové distance ale poslal nad branku.

Domácí celek odpověděl akcí, na jejímž konci byl Malcharek, gólman Vašek jeho pokus mířící k tyči vyrazil. V 19. minutě pískl sudí Houdek Opavským malou domů. Třinci se naskytla slušná standardka ve vápně. Nakonec střílel Bedecs, branku ale netrefil.

O sedm minut později vletěl do vápna Třince Kuzmanovič, podstoupil souboj s protihráčem, který ustál, chtěl dál pokračovat, rozhodčí mu ale dal žlutou kartu za simulování.

Ve 36. minutě už Opava vedla. Janoščin zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu se štěstím Schaffartzik proměnil – 0:1. Třinec odpověděl dvěma nebezpečnými centry, první odvrátil Pospěch, druhý Simerský.

Na začátku druhého poločasu domácí ztratili balon, Schaffartzik se s ním dostal až k šestnáctce, avšak vystřelil vedle. Od tohoto okamžiku Opavští přestali směrem dopředu hrát. V 73. minutě bylo vyrovnáno. Do vápna se prodral Joukl, míč se dostal k Dedičovi a ten ho dopravil do sítě – 1:1.

Za dvě minuty nebezpečně střílel Salachna. Další zajímavé momenty už k vidění nebyly a utkání skončilo remízou.

FK Fotbal Třinec – Slezský FC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 73. Dedič – 36. Schaffartzik. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Fišer. ŽK: Malcharek, Čelůstka, Salachna – Kuzmanovič, Jursa. Diváků: 552

Třinec: Paleček – Velner, Bedecs, M. Čelůstka, Janoščín – Motyčka, Salachna – Malcharek (60. Joukl), Málek (90+2. Tomovič), Janošík (77. Ceplák) – Dedič. Trenér: Karel Kula
Opava: Vašek – Zdeněk Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Jurečka, Jursa, Schaffartzik – Mozol (78. Janetzký) – Mrázek (89. Horka), Kuzmanovič (73. Přichystal). Trenér: Jan Baránek