Ambice mužstva ale byly ihned před zahájením nové sezony jen ty nejvyšší. K družstvu, které již během záchranářských prací posílil bývalý ligový fotbalista Miroslav Onufer či kanonýr Jan Žižka, se v letním přestupovém termínu přidal navíc i Radoslav Látal (vicemistr Evropy či vítěz Poháru UEFA).

V sobotníím odpoledni zamíří Janovice, které vedou tabulku okresního přeboru s dostatečným náskokem na hřiště největšího konkurenta v boji o postup, do Bašky. „Příprava na toto důležité utkání probíhala úplně stejně, jako na každý jiný zápas. Do Bašky jedeme kompletní a s cílem neprohrát,“ řekl ještě před utkáním trenér družstva Miroslav Onufer. Janovicím totiž k postupové jistotě stačí v Bašce neprohrát.

Jak se na utkání připravovali domácí?

„Asi stejně jako náš soupeř. Nijak to nehrotíme, již od počátku sezony jsme věděli, že honit se s Janovicemi nemá cenu. Našim cílem je a zůstává druhé místo, které by možná mohlo být i postupové. Půjde ale o derby a určitě budeme chtít uspět. Kluci si věří. Doufám, že budu mít k dispozici kompletní kádr, jelikož v minulém zápase na Hukvaldech (Baška v něm prohrála 1:3, poznámka redakce) mi chyběli dva hráči ze základní sestavy,“ prozradil informace z domácí kabiny trenér Bašky Arnošt Uherek.

Samotný zápas začne v sobotu od 17 hodin v Bašce a řídit jej bude jako hlavní rozhodčí Michal Galásek a na lajně mu bude pomáhat Radek Poledník.

(sch)