Třinec versus Hlučín. K tomuto souboji během několika málo dnů dojde celkem třikrát. Regionální rivalové změřili své síly v letní přípravě, nyní se potkali ve druhé rundě MSFL a brzy na sebe narazí ve druhém kole domácího poháru.

Poslední vzájemná konfrontace vzbuzovala u Třineckých určité obavy. Tým trenéra Kouřila podlehl Hlučínu na svém stadionu těsně 0:1. „Je pravdou, že ten zápas se nám moc nevyvedl. Ostatně, byla to jen příprava, střetnutí o body bude úplně něco jiného," odtušil po prvním kole třinecký útočník Tomáš Gavlák. A nespletl se. Zápas opravdu vypadal jinak a pro jeho celek dopadl o poznání lépe.

Stalo se tak právě díky Gavlákovi. Proti Zábřehu (4:2) robustní slovenský útočník udeřil dvakrát. V Hlučíně svou gólovou sbírku rozšířil o další zářez. „Pavel Malíř dostal dlouhou přihrávku, myslím, že byla od Martina Motyčky. Následně zpracoval míč a nahrál Tomášovi, který přízemní střelou zpoza šestnáctky zamířil k tyči," popsal Gavlákův zásah třinecký defenzivní záložník Michael Hupka.

Hosty branka očividně povzbudila, nicméně své vedení nenavýšili. Kdyby však Malíř s Gavlákem zachovali v koncovce více klidu a rozvahy, Hlučínští by měli velký problém. Jenomže neměli, ba naopak. Přibližně minutu před přestávkou Lukáš obelstil protihráče a báječným centrem načechral míč na hlavu Krčmaříkovi. Hostující brankář Lipčák byl bez šance a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. „Začali jsme velmi dobře, ujali jsme se vedení, jenomže místo pojistky si necháme dát vyrovnávající branku do šatny," hořekoval třinecký asistent trenéra Lubomír Vašek.

Po změně stran se oba soupeři do sebe pustili znovu. Hlučín chtěl vítězstvím odčinit nečekanou plichtu v Rosicích, kde byl lepší a sahal po vítězství, dobře naladěný Třinec si chtěl vychutnat pocit vítězné slasti také na hřišti jednoho ze spolufavoritů třetí ligy.

Přestože si gólmani Jurák s Lipčákem na nedostatek práce rozhodně nemohli stěžovat, ve druhém poločase míč ze sítě už vytahovat nemuseli. A když už to v jejich brankovišti hořelo, Lipčákovi pomohla tyčka a Jurákovi zase osvobozující odkop. Výsledkem devadesátiminutového souboje tak byla remíza 1:1.

„Přestože jsme věděli, že narazíme na velmi silného protivníka, chtěli jsme doma vyhrát. Když už se nám to nepodařilo dnes, rozhodně jsme to měli dokázat v Rosicích, kde jsme zbytečně ztratili dva body. Silný Třinec zahrál velmi dobře, i když nás ničím zvláštním nezaskočil. Ve druhé půli jsme možná měli o něco více šancí, ale soupeř nás v závěru zatlačil. Remíza, která se v kvalitním utkání zrodila, je zřejmě spravedlivá," uznal hlučínský kouč Pavel Hajný.

Plichtu musel přijmout i třinecký asistent trenéra Vašek. „Bod vnímáme jako ztrátu, do Hlučína jsme jeli s cílem vyhrát. Nepodařilo se nám to především kvůli tomu, že jsme byli málo důrazní v pokutovém území."

V sobotu před polednem se fotbalistům Třince postaví do cesty nováček soutěže Žďáru nad Sázavou. „Příliš mnoho informací o soupeři prozatím nemáme. Nepochybuji o tom, že trenér Kouřil na něho jistě něco nachystá. Budeme se snažit hrát tak, abychom zvítězili," slíbil Hupka.

Branky: 44. Krčmařík – 12. Gavlák. Rozhodčí: Krasula, ŽK: Dressler. Diváci: 215.

Třinec: Lipčák - Lisický, Švec, Cigánek, Sporysz - Motyčka, Hupka (78. Matoušek) – Malíř (67. Joukl), Kyselý (67. Christu), Eismann – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.

ROMAN BASELIDES

FC HLUČÍN – FK FOTBAL TŘINEC 1:1 (1:1)

Branky: 44. Krčmařík – 12. Gavlák

Hlučín: Jurák – Dressler, R. Coufal, Čelůstka, J. Barcal (35. Štefek) – Skřehot – Binar – Lukáš (77. Mucha), Hanus, Dostál (63. Ondrušík) – Krčmařík. Trenér Pavel Hajný
Třinec: Lipčák – Lisický, Švec, Cigánek, Sporysz – Motyčka, Hupka (78. Matoušek) – Malíř (67. Christu), Kyselý (67. Joukl), Eismann – Gavlák. Trenér Miroslav Kouřil