V průběhu úvodní pětačtyřicetiminutovky se duel odehrával převážně mezi oběma šestnáctkami. Za zmínku stojí jen Hupkovo vysunutí Gavláka z úvodu střetnutí, kdy nejlepšímu kanonýrovi domácích zblokoval jeho střelecký pokus Čelůstka. Na druhé straně to byl na konci poločasu Hanus, kterému se rovněž nepodařilo prostřelit třineckou obrannou hradbu.

Rozhodnutí padlo na začátku druhého dějství. Třinec zahrával Eismannem rohový kop, míč se odrazil k volnému Hupkovi a ten v minisouboji s brankářem Šteinigerem prokázal větší důraz – 0:1.

Třinečtí po vstřelené brance překvapivě vyklidili pole a přenechali iniciativu hostům. „Kdybychom prohrávali my, tak by to nejspíš bylo naopak. Já jsem naopak velmi spokojen, velký tým nedělá větší procentuální držení míče," podotkl třinecký kouč. Zcela opačného názoru byl po utkání kapitán Hlučína Martin Hanus.

„Bohužel nám chyběl ten gól. Šance jsme si vytvořili, ale nedali. Já jsem ale zklamán s hrou domácích. Na to, že se jedná o vedoucí celek tabulky s ambicemi na návrat do druhé ligy, tak by jejich herní projev měl být ve druhém poločase daleko útočnější. Nemělo by to být o tom dát první gól a pak zalézt na vlastní polovinu a čekat, co proti nim vymyslí soupeř. Za tohle jsme je měli potrestat, šance byly," čertil se hostující kapitán.

A měl pravdu. Hlučín se několikrát po změně stran dostal do dobrého zakončení, jenže šance Schaffartzika, Barcala či Badalyana, zůstaly nevyužity. Když se v posledních minutách očekával závěrečný nápor hostí, přišel zbytečný skluz Čelůstky na Juřenu a hlučínský obránce musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. „Markovi bych nic nevyčítal. Vše vyústilo posledními patnácti minutami, kdy rozhodčí začali hru kouskovat a podléhat tlaku diváků. Jen se polehávalo, nebylo to vůbec o fotbalu," hněval se Hanus.

Domácí mohli výhodu jednoho muže v poli potrestat, ale Gavlák v závěrečné minutě hostujícího gólmana neprostřelil. „My přesně takový průběh zápasu očekávali. Hlučín totiž s lepšími týmy předvádí daleko lepší výkony. Takže to bylo logické, že to bude o té jedné brance. Troufl bych si dokonce říct, že utkání mělo druholigové parametry," svěřil se po utkání domácí lodivod Miroslav Kouřil

Fotbal Třinec – FC Hlučín 1:0 (0:0)
Branka: 47. Hupka. Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Boček. ŽK: Hupka – Čelůstka, Dostál. ČK: 86. Čelůstka. Diváci: 536

Třinec: Bruk – Joukl, Švec, Cigánek, Eismann – Malíř (88. Matoušek), Motyčka, Hupka, Juřena (89. Klimas) – Gavlák, Čtvrtníček (90. Kyselý). Trenér: Miroslav Kouřil
Hlučín: Šteiniger – Schaffartzik, Heinik, Čelůstka, Barcal – Lukáš, Dostál, Skřehot, Ptáček (34. Wludyka) – Hanus - Badalyan. Trenér: Pavel Hajný