Citelně oslabení třinečtí fotbalisté navázali na herní trápení ze zimní přípravy. Proti mladým Hanákům ničím nepřipomínali suverénní mužstvo, které na domácím pažitu všechny své podzimní protivníky převálcovalo. Směrem dopředu to třineckým povážlivě skřípalo, ze hry si vypracovali pouze jednu šanci, branku soupeře párkrát ohrozili jenom po pár rohových kopech.

Zodpovědně bránící Olomouc čekala na rychlé protiútoky a po jednom takovém Texl přesně našel Nešického, který si udělal prostor a střelou ke vzdálenější tyči vsítil jedinou branku střetnutí. „Rozhodla naše nerozehranost na novém povrchu a naopak soupeřova rozehranost. Bylo vidět, že kluci na trávu ještě nejsou zvyklí, vždyť na ní byli jen dvakrát. Naproti tomu Olomouc byla rozehraná, její mladí hráči už pět týdnů nastupují v juniorské lize," konstatoval trenér Třince Miroslav Kouřil, jemuž scházela pětice hráčů (Matoušek, Sporysz, Samek, Joukl a Lisický, který po pětadvaceti minutách odstoupil kvůli zranění).

„Kluci ukázali, že fotbal je i o srdíčku. Zahráli velmi dobrý zápas s maximálním nasazením a agresivitou a získali tři body s prvním týmem tabulky. Musím pochválit naše stopery Šterbu se Svozilem, kteří absolvovali snad čtyřicet hlavičkových soubojů. Nakonec to na hranici sebeobětování zvládli," vyzdvihl trenér Olomouce Augustin Chromý výkon olomoucké obrany. Podzimní král MSFL tak o své vedení přišel, předskočili ho Prostějov a Frýdek-Místek.

FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)
Branka: 52. Nešický. Rozhodčí: Santarius, ŽK: Čtvrtníček, Motyčka – Vavřík. Diváci: 426

Třinec: Lipčák – Lisický (26. Kyselý), Švec, Cigánek, Eismann – Malíř (70. Klimas), Motyčka, Hupka, Juřena – Gavlák, Čtvrtníček. Trenér: Miroslav Kouřil
Olomouc B: Blaha – Vavřík, Svozil, Štěrba, Falta – Holub (87. Bernard), Habusta, Nešický (81. P. Ševčík), Texl, Zahradníček – Rolinc (74. Klesnil). Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco