Krajský přebor mužů

Janovičtí přišli o tři body v minulém zápase s Dětmarovicemi těsně před koncem. Dnes nastoupí v Porubě a určitě je tam nečeká jednoduchý úkol. „Snad již nastoupí Pařenica s Lysem, chybět naopak budou Daněk a Látal. Otazník rovněž visí nad startem Drozda. Soupeř je v tabulce těsně před námi, vracet se s prázdnou rozhodně nechceme,“ kalkuluje předseda janovického oddílu Dalibor Láža.

Osmý Frýdlant narazí v sobotním odpoledni na přůběžně čtvrtý Český Těšín. „Pro nás to bude nesmírně těžké utkání. Až po pátečním tréninku budu vědět, kolik budu mít k dispozici hráčů. Máme spoustu nemocných a zraněných,“ prozradil v pátek ráno trenér Frýdlantu Josef Sláma. Ten vzápětí ještě doplnil: „Budeme se snažit tam neprohrát, i když domácí doma ještě neztratili ani bod.“

Sobota 15. října

Poruba 2011 – Janovice 10.15 (hř. Poruba, tráva – rozhodčí Latoň), Hradec n. Mor. – Polanka 15.00 (Ochodek), Petřkovice – MFK Karviná B 15.00 (Dresler), Český Těšín – Frýdlant n. O. 15.00 (Vítek), Jakartovice – Rýmařov 15.00 (Mikeska), Dětmarovice – Bohumín 15.00 (Těšina).

Neděle 16. října

Pustá Polom – Frenštát p. R. 15.00 (Šištík), Oldřišov – Háj ve Slezsku 15.00 (Mrózek).

I. A třída, skupina B

Fotbalisté Smilovic importovali ze hřišť posledních dvou rivalů čtyři ze šesti možných bodů. Nejprve tři z Bystřice, kde vyhráli 1:2 a posléze jeden z Raškovic, na jejichž hřišti dosáhli na plichtu 1:1. Aby svůj úlovek odpovídajícím způsobem zhodnotili, potřebují na vlastním trávníku porazit Veřovice. Jejich rival v posledním měření sil udolal Bystřici, kterou mohou Smilovičtí pomstít. „Čtyři ze šesti možných bodů z venkovního dvojzápasu, to je slušná práce. Chceme v ní pokračovat. Úspěch nám zaručí posun v tabulce do míst, kde bychom chtěli být. Z vlastních zkušenosti víme, že Veřovice nebudou snadným soustem, přijede k nám houževnatý tým,“ varoval trenér Smilovic Pavel Smatana.

Čeladná i Brušperk vyšli v minulém kole bodově naprázdno. Tentokrát se utkají ve vzájemném souboji. „Tento zápas bude pro nás velice těžký. Jednak z toho důvodu, že jsme v minulém kole opět prohráli a také proto, že nastoupíme proti soupeři, který má v týmu kanonýra z čela střelecké tabulky. Naši hráči jsou v pořádku a nám nezbývá nic jiného, než naplno bodovat a využít domácího prostředí. Zatím se nám nedaří, tak jak bychom chtěli. Zápas bude mít navíc náboj, neboť za domácí tým nastoupí hráči, kteří v minulosti působili v Brušperku a jistě se budou chtít vytáhnout. Hřiště je velice kvalitní a snad vyjde i počasí. Věřím, že tři body zůstanou doma,“ říká předseda Čeladné Petr Sedlák. „Minulý týden jsme smolně ztratili body a samozřejmě bychom tuto ztrátu chtěli nahradit bodovým ziskem už dnes. Domácím se zatím v soutěži nedaří, ovšem jejich kvalita je mnohem vyšší, než ukazuje současné postavení v tabulce. Bohužel máme potíže se sestavou, chybět bude potrestaný Šlesinger a zranění Makúch s Vančem,“ konstatoval brušperský tajemník Svatopluk Slovák.

Velké problémy se sestavou mají v Raškovicích, které jsou v průběžné tabulce až dvanácté. „V domácím utkání se Smilovicemi jsme byli nuceni kvůli zranění třikrát vystřídat. Navíc nám rozhodčí vyloučil Šteflíčka. Když k tomu přičteme nemoci klíčových hráčů, budeme mít problém tým poskládat,“ postěžoval si asistent trenéra Ján Balko před sobotním utkáním v Šenově. Právě Šenovští jsou povzbuzeni posledním vítězstvím, které urvali na hřišti lídra tabulky ve Stonavě.

Sobota 15. října

Šenov – Raškovice 15.00 (Pavlásek), Horní Suchá – Stonava 15.00 (Broskevič), Frýdek-Místek B – Staré Město 15.00 (hř. Stovky, umělá tráva – Poledník), Stará Bělá – Petřvald n. Mor. 15.00 (Juřička), Čeladná – Brušperk 15.00 (Brezovský).

Neděle 16. října

Bystřice – B. Albrechtice 15.00 (Jiřík), Smilovice – Veřovice 15.00 (Trigas).

I. B třída, skupina C

Nebýt dvou porážek, sdíleli by fotbalisté Hrádku s Dolní Lutyní a svým posledním přemožitelem ze Sedlišť první místo v tabulce. Dalšími celky, které získaly jejich skalp, jsou Nýdek a Jablunkov. Hrádek se loni strachoval o udržení, letos má mnohem příjemnější starosti. Přestože o postupu neuvažuje, chce se pohybovat v horních patrech tabulky I. B třídy. „Po dvou nezdarech chceme zabrat a zabodovat doma naplno. Je to nutnost. Takže proti nováčkovi z Doubravy chceme brát tři body,“ řekl odhodlaně trenér Hrádku Stefan Franek.

Do Hnojníku zavítá dnes tým Nýdku. Oba celky potřebují body jako sůl. Domácí kvůli tomu, že v poslední době neprožívají bodově hojné období a spíše tápou, jejich rival proto, aby se přiblížil horním patrům tabulky, do kterých loni patřil a kam by se chtěl vrátit. Nýdek se v probíhající sezoně hledá, ve srovnání s předchozí sezonou zůstává za očekáváním. Naposledy neuspěl v měření sil s lídrem soutěže z Dolní Lutyně. „Letos se dopouštíme hrozných individuálních chyb. Musíme s tím něco provést, takhle to dál nejde. Nehledě na to, že se nám postaví do cesty Hnojník, kterého jsme ještě nikdy neporazili,“ připomněl trenér Nýdku Miloš Koloničný. Jeho protějšek Radim Majer věří, že týmu prospěla remíza v Jablunkově, která přišla po minisérii proher zakončené popravou v Dolní Lutyni. „Zasloužený bod z Jablunkova je pro nás vzpruhou po ostudném výprasku. Teď nás čekají dva domácí zápasy. Na vlastním hřišti by se mělo bodovat naplno,“ odtušil hrající trenér Hnojníku Radim Majer.

Další derby na Třinecku obstará dnešní duel mezi domácími Oldřichovicemi a hosty z Jablunkova. Loni se Spartak na podzim řídil heslem buď tři body, nebo nic. Letos naopak střádá pilně bod po bodu. Zatímco nerozhodný výsledek ve Vendryni považuje za úspěch, domácí dělbu bodů s Hnojníkem za ztrátu. Nerad by se stal prvním týmem, kterého poslední celek tabulky I. B třídy obere o body. Šance hostů na úspěch zvyšují tři nové tváře. Vedení Oldřichovic přivedlo ze sousedních Smilovic tři zkušené borce – zadáky Miroslava Sikoru a Miroslava Topiarze a ofenzivního záložníka Radima Slušného. „Jedná se o trojici, která už toho má hodně za sebou a na hřišti by nám měla pomoci. Náš herní projev není špatný, trápíme se však v koncovce. Věřím, že už konečně střeleckou smůlu protrhneme,“ řekl předseda oldřichovického oddílu Karel Turoň.

Sobota 15. října

Mosty – Vendryně 14.00 (Klimek), Oldřichovice – Jablunkov 15.00 (V. Sikora), Dolní Datyně – Těrlicko 15.00 (Mikula), Dobratice – Dobrá 15.00 (Hrubý), Dolní Lutyně – Sedliště 15.00 (Šnek), Hnojník – Nýdek 15.00 (Žáček).

Neděle 16. října

Hrádek – Doubrava 15.00 (Krokosz).

I. B třída, skupina D

Fotbalisté Staříče podlehli před týdnem ve Vlčovicích, dnes na domácím hřišti přivítají Kateřinice, „Obě družstva potřebují nutně body, které permanentně ztrácejí na hřištích soupeřů. Domácí snad již nastoupí se všemi uzdravenými oporami a neberou nic než tři body. Díky příznivému losu budou mít v dalších zápasech soupeře z dolní části tabulky, čehož jistě budou chtít využít,“ je přesvědčen předseda domácích Josef Volný. (rom, zd, sch)

Sobota 15. října

Kopřivnice – Nový Jičín B 15.00 (Tisovský), Staříč – Kateřinice 15.00 (Kret), Fryčovice – Vlčovice 15.00 (Kubáček).

Neděle 16. října

Lichnov – Jakubčovice 15.00 (Žáček), Libhošť – Tichá 15.00 (Havlík), Starý Jičín – Jeseník n. O. 15.00 (Krpel), Odry – Suchdol 15.00 (Malchárek).