Aktivněji vstoupili do utkání Valcíři a do první gólové šance se dostali do čtrnácti minutách. Balon po dlouhém autu zpracoval Matúš, poslal míč před branku Staškovi, jenž se obtočil kolem obránce a vypálil, ale opavský brankář Vašek výborně zasáhl.

Krátce nato si první slibnou šanci vytvořila také Opava, kdy Machálek hlavičkoval na přední tyči jen těsně nad bránu. Pak hosté předvedli pěknou kombinaci po pravé straně, Pospěch odcentroval na číhajícího Mrázka, před kterým odvrátil míč do bezpečí jeden z domácích zadáků.

Po dvaceti minutách vystřelil z přímého kopu z osmnácti metrů Schaffartzik, ale jeho dobře umístěnou ránu zlikvidoval gólman Mihalek. O čtvrthodiny později se Slezský FC dostal do vedení branky. Po rohu Čelůstky se balon šťastně odrazil od domácího Ilka a cestou do branky míč ještě tečoval Habusta – 0:1.

Ve druhém poločase začal Frýdek-Místek Opavu přehrávat a brzy se dočkal vyrovnání, když ránu Švrčka Květon vyrazil jen k dobíhajícímu Šašinkovi, jenž měl před prázdnou bránou jednoduchou práci a srovnal. Po hodině hry se Talián pěknou přihrávkou mezi obránci poslal do zakončení Šašinku, ale jeho přízemní střelu vytěsnil Květon na roh.

V 72. minutě však kapituloval podruhé, když si po rohu Wojnara naskočil na přední tyč agilní Šašinka a obrátil průběžný stav zápasu. Po autu Čelůstky hlavičkoval v záklonu Kuzmanović a Prepsl stačil balon vytlačit na břevno. Z následného rohu Opava nevytěžila nic.

Naopak v závěru trefil z první odražený míč Javorek a Květona zachránila tyč. Nakonec ale potřetí přece jen inkasoval, když minutu před koncem Talián nachystal vynikající balon Jurišičovi a ten zblízka uzavřel na konečných 3:1.

MFK Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 3:1 (0:1)
Branky: 54. a 72. Šašinka, 89. Jurišič – 35. Habusta. Rozhodčí: Galásek – Duda, Závodný

Frýdek-Místek, I. poločas: Mihalek – Ilko, Ďuriška, Žídek, Mehremič – Talián, Vašenda, Bello, Just – Matúš, Staško. II. poločas: Prepsl – Ilko, Coufal, Žídek (60. Javorek), Švrček – Talián, Bello (60. Wojnar), Ďuriška, Hykel – Šašinka, Jurišič. Trenér Karel Orel
Opava, I. poločas: Vašek – Pospěch, Mikula, Metelka, Čelůstka – Habusta – Svatonský, Janetzký, Schaffartzik – Machálek, Mrázek. II. poločas: Květon – Hrabina, Vojtěšek, Metelka, Čelůstka – Macíček, Habusta – Lavrovič, Janetzký (60. Kuzmanović), Janošík – Machálek. Trenér Jan Baránek