První větší vzruch přinesla 5. minuta. Partyš vystřelil zhruba z třicetimetrové distance, gólman Prepsl zaspal, k tyči se spustil pozdě, balon naštěstí pro něj letěl těsně vedle. O chvíli později zatáhl míč ze strany Zapletal, snažil se odcentrovat, ovšem adresáta nenašel.

Na druhé straně bylo ještě nebezpečněji. Opavská obrana podcenila útočnou akci, po které Chýlek vysunul Prokeše, který obešel i brankáře Nováka a poslal míč do branky. René Formánek ovšem zcela jasně vyrazil rukou, bohužel sudí Jahoda a ani pomezní Neděla toto neviděli a jasná penalta se nepískala.

V 17. minutě viděli diváci první branku. Z levého beku si sběhl Čáp a pěknou ranou z pětadvaceti metrů otevřel skóre. O čtyři minuty později si zabíhal za obranu Chmelíček, na poslední chvíli ho ale brankář zablokoval.

Ve 22. minutě bylo skóre srovnáno. Opavští zadáci nepokryli Chýlka, který před prázdnou brankou trefil Biolka – 1:1. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Halaška se šikovně uvolnil, prošel přes dva protihráče a k pravé tyči dával na 2:1.

Do konce zajímavého úvodního dějství se už až na střelu Partyše nic vážnějšího nestalo.

Ve druhém poločase vyslal Josef Mazura na hrot vysokého Klesnila, ten se sice několikrát dostal do slibné pozice, avšak ani jednu ze svých možností ideálně nevyřešil. Adresáta nenašly ani centry Partyše a další gól již tak nepadl. Za zmínku stála ještě na druhé straně střela Grussmanna, ale ta letěla vysoko nad.

„V prvním poločase jsme byli jasně lepším mužstvem. Pak to trochu prostřídáme a koncepce se nám někde vytratí a už to není ono,“ ohlédl se za utkáním kouč Opavy Josef Mazura. „Jsem hodně spokojený, odehráli jsme dobré utkání. Opava má kvalitní mužstvo, určitě nás prověřila, s tím jak jsme se k zápasu postavili, jsem spokojený. Zápasu by slušela remíza,“ řekl kouč Lipiny Oldřich Machala, kterého trápí stále poměrně velká marodka.

Slezský FC Opava – Frýdek-Místek 2:1 (2:1)
Branky: 17. Čáp, 28. Halaška – 22. Biolek. Rozhodčí: Jahoda

Opava: Novák – Zapletal, R. Švrček (46. Wirth), Formánek, Čáp (69. Pomp) – Partyš, Knapp (76. Furik), Křeček, Žmolík (46. Vyskočil) – Halaška, Chmelíček (46. Klesnil). Trenér: Josef Mazura
Frýdek-Místek: Prepsl – M. Švrček, Staněk, Hrdlička, Grussmann – Biolek, Literák, Cesnek (46. Dvořák), Kerbr – Chýlek, Prokeš. Trenér: Oldřich Machala