Opavští sice hýřili v úvodních minutách aktivitou, ale skóre otevřeli Valcíři. V 17. minutě vystřelil z dálky Zapalač a míč se od břevna odrazil do sítě – 0:1.

Domácí mohli výsledek otočit, nebezpeční byli hlavně Schaffartzik s Mrázkem. Prvně jmenovaný dvě minuty před poločasem snad z deseti metrů přestřelil odkrytou branku. Mrázkovi se ještě předtím pro změnu zamotal balon mezi nohama.

Po přestávce mohl Frýdek své vedení navýšit. V 55. minutě šel sám na Květona Milunovič, místo kličky ale střílel a skóre se neměnilo. O šest minut později defenziva Valcířů zachybovala, balonu se zmocnil Můčka, s přihrávkou sice váhal, ale nakonec našel volného Mrázka a ten vyrovnal.

V závěru měli Opavští několik slibných možností strhnout vítězství na svou stranu. Po faulu na Horku pálil vedle z trestného kopu Švec, na druhé straně to rovněž z trestného kopu zkoušel Zapalač, ale nedal.

Osm minut před koncem našel aktivní Němec Komendu a ten zajistil Slezskému FC vítězství. Frýdek poté ještě vystrčil růžky v samotném závěru, kdy ale míč svištící přes pokutové území Opavy nikdo z jeho hráčů nezasáhl.

Slezský FC Opava – MFK Frýdek-Místek 2:1 (0:1)
Branky: 61. Mrázek, 82. Komenda – 17. Zapalač
Opava: Hampel (46. Květon) – Vavřík (72. Matěj Hrabina), Horka (46. Švec), Dvorník, Matěj Hrabina (46. Můčka) – Wirth (72. Horka, 74. Wirth) – Metelka (46. Němec), Schaffartzik – Sedláček (72. Metelka) – Mrázek (72. Komenda), Komenda (46. Jurečka). Trenér Jan Baránek

Fotbalisté opavského béčka byli v souboji s frýdeckými Valcíři rovněž úspěšní. Farmářský tým vedený bývalým kapitánem Kaučuku Opava Karlem Orlem porazili 1:0. Jediný gól vstřelil v 78. minutě po přihrávce Bořuckého Černohorský.

Slezský FC Opava B –  Frýdek-Místek farma 1:0 (0:0)
Branka: 78. Černohorský
Opava B:  Štencel (46 Godula) – Demel (73. Bořucký), Hoza, Swiech, Pfleger – Bořucký (46. Černorský), Kužel (46. Michal Hrabina), Skřehot, P. Uvíra (46. Nagy) – Neubert (46. Továrek), Nekuda. Trenér Jan Hruška starší