FK Bystřice pod Hostýnem – FK Fotbal Třinec 0:3 (0:2)

Třinecká výchozí jedenáctka, která vyběhla na hrací plochu ve Slavkově pod Hostýnem (místní klub hraje I. B třídu), měla k ideálnímu složení hodně daleko. Třinecký trenér Kouřil do ní nemohl zakomponovat marody Bruka, Ďuricu a Martinčíka a také čerstvé posily Joukla a Grima, kteří ještě neměli vyřízené všechny potřebné registrační náležitosti.

Domácí jedenáctka, která před nedávnem několik let hrávala MSFL, se zabarikádovala na své polovině a bedlivě strážila prostor před devětatřicetiletým brankářem Sobkem. Dlouho se ji to dařilo díky tomu, že Malíř v úvodních pěti minutách netrefil ze solidních pozic bránu a Šalamounovu hlavičku po Ceplákově rohu bravurně zneškodnil právě Sobek. Třinečtí se po několika minutách hry dostali do tempa a i když to často úzké hřiště nedovolovalo, snažili se vyhýbat osobním soubojům a co možná nejčastěji si vyměňovat míč. Jejich úsilí přineslo plody až ve 39. minutě, kdy Lisický přesným centrem oslovil k tyči střílejícího Veselého. Tři minuty nato se situace opakovala, akorát s tím rozdílem, že na Lisického centr si naběhl pro změnu Doubek a svou rybičku poslal míč do sítě.

Po pauze se v čisté šanci ocitl domácí kapitán Zapletal, ale Lipčák mu okamžik slávy povedeným zákrokem nedopřál. Před druhou bránou po centru Malíře nevynikl ani Doubek, protože ideální centr „z pětky“ napálil vysoko nad bránu. Reputaci si vylepšil po Kopeckého centru, který k němu prošel skrz váhající obranu. Zkušený útočník přesným zakončením potvrdil svou střeleckou pohodu. Další gól měl na kopačce Maceček, ale Malířův centr nezasáhl ideálně. V závěru se neujala ani nebezpečná hlavička Šalamouna.

„Domácí fotbalisté hráli zezadu a dlouho velice dobře bránili. Pak jsme se konečně dokázali prosadit a o našem vítězství nebylo pochyb. I když soupeři nahrávalo menší hřiště, devadesát minut je dostatečně dlouhá doba na to, aby se projevily větší fotbalové kvality silnějšího mužstva. Zápas jsme odehráli velmi dobře, s hrou svých svěřenců jsem spokojený, jasně jsme ukázali, že máme svou tvář,“ liboval si po utkání trenér vítězného týmu Miroslav Kouřil.

V druhém kole (5. září) Třinečtí narazí na prvoligovou Sigmu Olomouc. Poprvé se oba rivalové setkají v generálce na start první a druhé ligy již tuto sobotu 26. července v 17 na stadionu Rudolfa Labaje v Třinci.

Branky: 42. a 59. Doubek, 39. Veselý. Rozhodčí: Adámek, bez karet, 150 diváků.

Třinec: Lipčák – Kopecký (69. Zítka), Chlebek, Hupka, Matěj – Lisický, Šalamoun, Ceplák, Malíř – Veselý (69. Maceček), Doubek (79. Szmek). Trenér: Miroslav Kouřil.

ROMAN BASELIDES