Úvodní část střetnutí o něco lépe vyšla mladým hráčům Baníku, díky Boháčovi dvakrát vedli. Mladý forvard propálil Lipčáka tvrdou střelou a pak poslal za jeho záda centr Zeidlera.

Na jeho trefy zareagovala nová útočná akvizice domácích – srbský útočník francouzského původu Djeric Uros. První pětačtyřicet minut skončilo nerozhodně. „Vůbec se mi to nelíbilo. K hráčům jsme museli promluvit trochu důrazněji, protože dvacet minut hráli velice laxně. Takový výkon u nich tolerovat nebudu,“ varoval třinecký trenér Ľubomír Luhový.

Druhá část hry – až na drobné nedokonalosti – už byla podle představ. Trenér po delší době přihlížel kanonádě vedené urostlými forvardy Urosem a Gavlákem. První z nich si naběhl na přihrávku dalšího novice Súkenníka (do Třince má nakročeno z prvoligového Žižkova) a přehodil brankáře. Zanedlouho brankář poslal k zemi Gavláka a Uros s jistotou proměnil nařízenou penaltu.

„Zanechal dobrý dojem. Má výbornou figuru, je hladový v koncovce. Využil prostor, který měl. Sám jsem zvědav, na kolik se prosadí i proti silnějším protivníkům,“ zcharakterizoval Luhový útočníka Urose a zaměřil se na žižkovského záložníka Igora Súkenníka, který v posledním vzájemném střetnutí dal Třinci dva góly: „Prokázal, že je kvalitním fotbalistou s prvoligovými zkušenostmi. Nepochybně by pro nás byl přínosem.“

Třinečtí fotbalisté za stavu 4:2 nepolevili a dál svírali svého protivníka. V útočné fázi se prosazovali až nebývale lehce, stoprocentní příležitosti ovšem zahazovali. Gavlák, který se zpočátku zastřeloval, si naběhl na centr z pravé strany a hlavou poslal míč do sítě. Záhy se opřel do míče z velkého úhlu a tvrdou střelou zvýšil už na 6:2. Skóre uzavřel Byrtus, jeho prudkou nahrávku na Gavláka si hostující obránci srazili do sítě sami.

„Dva vstřelené góly mě těší. Budu mít velkou radost, když mi to tam bude padat dál. Teď ještě nemusí, hlavně abych se trefoval v mistrovských utkáních. Někdy to jde v přípravě a v mistrácích ne, jindy je to přesně naopak,“ přemítal Tomáš Gavlák.

V prvním poločase mezi třineckými tyčemi stál kapitán Martin Lipčák, ve druhém nadějný odchovanec Lukáš Buba. „Další gólmani jsou zraněni, takže s áčkem jsem byl už několikrát. První poločas odchytal pan Lipčák, ve druhém jsem šel do brány já a zažil premiéru mezi muži. Příliš mnoho práce jsem neměl, nejhorší byl pro mě okamžik, kdy do mě zajel dotírající útočník,“ řekl perspektivní třinecký brankář.

Dalším protivníkem svěřenců trenéra Luhového bude v sobotu HFK Olomouc – lídr třetí nejvyšší soutěže.

ROMAN BASELIDES

FK Fotbal Třinec – FC Baník Ostrava B 7:2 (2:2)

Branky: 22., 34., 61. a 75. (z pen). Uros, 78. a 81. Gavlák, 87. Byrtus – 9., 31. Boháč

Třinec – 1. poločas: Lipčák – Lisický, Kuděla, Hupka (46. Rehák), Siegl – Súkenník, Matoušek, Byrtus – Surynek (46. Gavlák), Uros, Nekuda (46. Maroši). Trenér: Ľubomír Luhový

Třinec – 2. poločas: Buba – Lisický, Kuděla, Rehák, Siegl – Súkenník, Matoušek, Maroši, Byrtus – Gavlák, Uros. Trenér: Ľubomír Luhový