VYSOČINA JIHLAVA B – FRÝDEK-MÍSTEK 2:1 (1:1)

Utkání s jihlavským béčkem se nezačal pro hostující fotbalisty vyvíjet zrovna příznivě. Již ve 2. minutě zaváhala hostující obrana a Staněk hasil slibnou šanci domácích jen za cenu faulu. Rozhodčí Páral Frýdeckého obránce vyloučil a Jihlavští tak měli možnost hrát přesilovku. Tu dokázali využít ve 32. minutě, kdy se po centru Čermáka prosadil Peška. O šest minut později mohl srovnat Vodák, ale jeho ránu vyrážel gólman domácích pouze na roh. Ve 45. minutě odcentroval Knötig a Němec přesnou hlavičkou srovnal na poločasových 1:1.

Po změně stran chtěli oslabení valcíři strhnout vedení na svou stranu, bohužel šance Vodáka a vzápětí Knötiga nebyly využity. V 62. minutě přehlídl rozhodčí Páral evidentní faul na Vodáka, takže hosté měli mít výhodu pokutového kopu. „Zcela jasná penalta. Tento moment pak ovlivnil celé utkání,“ hněval se po utkání asistent trenéra Frýdku-Místku Roman Vojvodík. Šok pro hosty přišel dvacet minut před koncem, kdy se do míče opřel Wasserbauer, jeho střelu brankář Prepsl neudržel a Pacholík z následné dorážky upravoval na 2:1 pro domácí. Závěrečný tlak hostí již vytouženou vyrovnávací branku nepřinesl. „Kluci zde nezahráli tak špatně, ale bohužel jsme se vlastními chybami připravili o nějaký ten bodový zisk,“ dodal na závěr Vojvodík.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Prokeš, Staněk, Schaffartzik – Němec (76. Vávra), Husárik, Cabák (80. Lokša), Knötig – Zmeškal (8. Uvíra), Vodák. Trenér: Radoslav Látal.

HS KROMĚŘÍŽ – FRÝDEK-MÍSTEK 2:1 (1:0)

Valcíři podruhé za sebou nedokázali na hřišti soupeře bodovat a čelo tabulky se jim začíná vzdalovat.

Po úvodní dvacetiminutovce, kdy byli hosté fotbalovější, přišla akce domácích a Hromek prostřelil vše, co mu stálo v cestě. „Ten gól jsme dostali zcela zbytečně. Od této chvíle začali mít více ze hry domácí,“ přiznal po utkání Roman Vojvodík, který vzápětí dodal: „Z naší strany to bylo bez bojovnosti. Také nám vůbec nevycházely standardní situaci. Vůbec nevím, co se s hráči stalo,“ nenacházel slov Vojvodík.

Další gól přinesla až 70. minuta, kdy valcíři zahrávali rohový kop, domácí jej odvrátili a po rychlé akci vstřelil Janča druhý gól Kroměříže. V 82. minutě mohlo být rozhodnuto, když Jurčík postupoval na Prepsla zcela osamocený, ale svou šanci domácí hráč následně neproměnil. O dvě minuty později se po rohovém kopu prosadil Vodák a vykřesal ještě pro Frýdecké jiskřičku naděje.

„V závěru jsme si sice vytvořili mírný tlak, ale bylo to už spíše takové zoufalé. Bohužel nám nevyšlo druhé utkání venku. Chtěli bychom ale poděkovat našim fanouškům, kteří za námi přijeli a neúnavně kluky po celé střetnutí povzbuzovali,“ řekl Vojvodík.

Fotbalisty Frýdku-Místku nyní čeká domácí střetnutí s ligovou rezervou Sigmy Olomouc. Loňský vítěz MSFL se ve Stovkách představí v sobotu 20. září od 10.15 hodin.

Frýdek-Místek: Dittert (31. Prepsl) – Vávra, Uvíra (76. Hrdlička), Prokeš, Švrček – Němec (55. Lokša), Cabák, Knötig, Schaffartzik – Vodák, Zmeškal. Trenér Radoslav Látal.