I. A třída – skupina A

Štěpánkovice – Vratimov 2:5 (0:1)

Utkání mužstev ohrožených sestupem jasně ovládli mladíci z Vratimova. Po celý zápas byli hosté velmi aktivní směrem dopředu a od začátku si vytvářeli bezpočet šancí. Ty však v první půli nedokázali proměnit, až na jednu z 29. minuty, kdy se trefil z hranice malého vápna Adámek. Domácí byli směrem dopředu málo nebezpeční a dokázali ohrozit branku pouze sporadicky střelbou z dálky.

Druhý poločas začal pro domácí nadějně, když po nařízeném pokutovém kopu ve 47. minutě srovnali skóre. Vratimovští se však nenechali rozhodit a za čtyři minuty už opět vedli. Po krásném kolmém pasu se z pravé strany dostal do brejku Adámek a chladnokrevně zakončil. V 57. minutě už hosté vedli o dvě branky, když se nádherně trefil hlavou po centru z pravé strany Svěnčík.

Domácí otevřeli hru, ale jejich tlak díky soustředěné obraně Vratimova nevedl k ničemu. Pouze dal prostor k tomu, aby Vratimovští vyráželi do rychlých brejků, na které domácí obrana rychlostně nestačila. Z jednoho takového brejku, kdy šel již poněkolikáté Tříska sám na branku, dokázal chytrým lobem v 61. minutě přehodit gólmana a zvýšit stav na 1:4.

Tato branka domácí definitivně srazila do kolen, ale po chybě hostující obrany dokázali přeci jen snížit o tři minuty později na 2:4. Žádné drama ale hráči Vratimova nechtěli připustit a když se po rohovém kopu v 73. minutě dobře zorientoval před brankou P. Skoupý a zvýšil stav na 2:5, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Přesto jsem věřil, že s formou, kterou v posledních utkáních máme, dokážeme uhrát solidní výsledek. Ačkoliv jsme museli díky zraněním zamíchat se sestavou, odehráli jsme výborné utkání. V první půli jsme sice v koncovce neměli štěstí, ale ve druhém poločase jsme naše šance již proměnit dokázali . Jsem rád, že nás úsměvná penalta nevykolejila a že jsme domácí předčili po všech stránkách a zaslouženě zvítězili,“ řekl po utkání trenér Pražák.

Vratimov: Květoň - Dufek, Andrejko, Stolařík, Pešek - Adámek (60. P. Skoupý), Klejnot, Pohludka, L. Skoupý (80. Hrdý) - Svěnčík, Tříska (84. Drozd). Trenér: Vladan Pražák.

I. A třída – skupina B

Stonava – Smilovice 4:2 (1:0)

Skóre se měnilo jako na houpačce - v prvním dějství jeden z domácích hráčů napálil míč do šibenice a po přestávce se z přímého kopu parádně trefil J. Topiarz - gólman proti jeho střele neměl šanci a protože se navíc zranil, zamířil do nemocnice. Krátce poté hosté podnikli rychlý kontr - Rajnoch vybídl Cupka a ten dal na 1:2.

Smilovičtí nakonec nebodovali, hráči Stonavy třemi góly strhli vítězství na svou stranu. Některé z jejich branek byly hodně diskutabilní. „Nechci říkat, že nás poškodil rozhodčí. Góly jsme dostali po centrech a nedůrazu v šestnáctce. Neodpustím si však jednu poznámku - Stonava by se měla zabývat něčím jiným, a ne postupovými možnostmi,“ prohlásil trenér Smilovic Pavel Smatana.

Smilovice: Bašanda - J. Topiarz - Bolf, Dytko, Divina - Máj (46. M. Topiarz), M. Kohut, L. Kohut, Balvar - Rajnoch, Cupek (79. M. Sikora). Trenér: Pavel Smatana.

Šenov - Bystřice 6:2 (4:1)

Poprvé se skóre měnilo díky penaltám, domácí potrestali zákrok brankáře Cymorka a jeho spoluhráč Bauman hraní rukou ve vápně. Do přestávky favorizovaní domácí nachytali bystřickou defenzívu v nedbalkách ještě třikrát. Dva góly pomocí hlaviček po centrovaných míčích a jeden po povedené akci a následné zpětné přihrávce.

„V prvním poločase naše defenzíva vůbec nefungovala. O poločase jsem přeskupil řady a pak už to bylo o něco lepší. Absence několika zraněných hráčů byla znát,“ podotkl hostující trenér Petr Bauman. Jeho svěřenci po samostatné akci Maiera snížili na 4:2, ale další možnosti nezužitkovali.

V závěru přišel centr zakončený přesnou hlavičkou a další souhra zakončená zpětnou přihrávkou a šestým gólem v síti poražených.

Bystřice: V. Cymorek - M. Bauman - L. Pyszko, Vávra, Drong - Lachowicz, Szturc, Maier, J. Rusz - Noga, Kotas. Trenér: Petr Bauman.

Brušperk - Staré Město 3:2 (1:1)

V prvním poločase si domácí vytvořili výraznou převahu a hosté mohli jen děkovat skvělému výkonu svého brankáře Balka. Ten kryl tutovky Demla v 8. minutě a Machálka jen o chvíli později. Při střele Ječmenka po půlhodině hry a následné hlavičce Manďáka ho dvakrát zachránila tyč. Hosté moc nebezpeční nebyli, ovšem ve 41. minutě využil Adámek nedorozumění domácí obrany a Staré Město se ujalo vedení. V poslední minutě první půle po závaru prostřelil Machálek z hranice šestnáctky hradbu těl a srovnal na 1:1.

Druhý poločas se odehrál za vytrvalého deště, hra se vyrovnala a na hrací ploše přibylo nervozity. V 59. minutě předvedl vydařenou akci Machálek, který přihrál pod sebe a Polášek se ze čtrnácti metrů levačkou trefil k tyči - 2:1. Uběhly další tři minuty, kdy byl v pokutovém území nedovoleně zastaven pronikající Vančo.

K provedení pokutového kopu se postavil Šlesinger. Jeho střelu hostující brankář vyrazil, ale sám exekutor napodruhé vrátil míč do sítě. V 72. minutě vyrobil hrubku domácí brankář Mičík, kterou hosté potrestali v kontaktní branku. Střelcem druhého gólu hostí byl Talaš. V nervózním závěru si již domácí těsně vítězství pohlídali a svého soupeře v tabulce přeskočili.

Brušperk: Mičík – Blahut, Makúch, Manďák, Havránek – Demel, Polášek, Ječmenek, Vančo - Šlesinger (86. Pindor), Machálek (89. Cigánek). Trenér: Leon Dostalík.

Staré Město: Balko – Prokeš (75. Vojkovský), Šafranko, Roman, Recman – Baroš, Adámek, Talaš, Smítal (55. Slíva) – Pröschl (79. Fára), Růžička. Trenér: Jindřich Hrčka.