Všem, kteří měli obavy, jak ženský oddíl bude zde fungovat, děvčata ukázala, že vedení klubu v Dobraticích udělalo dobře, když je přijalo mezi sebe. Do pozice vedoucí družstva se vrátila Sylva Scheyerová, která převzala všechny administrativní náležitosti týmu. Spolu s trenérem Jakubem Melárem a samotným vedením Dobratic se podařily pro fotbalistky zajistit dobré podmínky. Hráčky se poté všem odvděčily svými výkony na hřišti.

„Největším překvapením však pro nás všechny byli samotní fanoušci. Těch chodilo na naše zápasy velmi mnoho a několikrát dokázali vytvořit báječnou atmosféru. Dokonce si založili i svůj vlastní fanklub a začali podporovat holky i na hřištích našich soupeřů,“ pochválila příznivce týmu Sylva Scheyerová. Ještě než samotná soutěž začala, stanovil trenér Jakub Melár dva cíle. V Poháru ČMFS se chtělo mužstvo probojovat minimálně do čtvrtého kola, kde se již měřily síly s ligovým mužstvem. To se nakonec dobratickým ženám povedlo a i přes porážku s ligovým Brnem zanechaly hráčky velice dobrý dojem. Druhý cíl mužstva se ale splnit nepodařilo.

„Holky měly ve druhé lize skončit do druhého místa, zatím jsme čtvrté. I přesto byla podzimní část sezony velice dobrá a úspěšná,“ řekla Scheyerová. Trenérovi Melárovi se určitě vyplatila sázka na kvalitní letní přípravu. Bojovnost, obětavost, fotbalová kvalita. Tak by se ve zkratce dalo charakterizovat dobratické mužstvo v podzimní části sezony. Dobratice se se ziskem 23 bodů usadily na čtvrté příčce druholigové tabulky, když na vedoucí Nové Sady ztrácí pět bodů. „Ta ztráta však nemusí být tak velká, jelikož máme ještě na jaře k dobru odložené utkání s Krnovem,“ připomněla Scheyerová. Kádr mužstva čítal celkem šestadvacet hráček, kdy k zápasům nakonec nastoupilo celkem 22 fotbalistek. Na hřištích se představilo několik nových tváři, ze kterých byly jednoznačně největší posilou Zuzana Fischbachová a Andrea Kuhová.

„Děvčata se musela v sezoně poprat i s mnoha zraněními. To největší potkalo Lenku Čuboňovou, kterou na dlouhou dobu vyřadil výron v kotníku. Mezi největší opory patřily kapitánka týmu Kamila Dětská. Pak ještě Kateřina Školová a Eva Zámečníková,“ chválil své svěřenkyně trenér Jakub Melár. Na 31 vstřelených brankách se podílelo celkem jedenáct fotbalistek a nejvíce konto soupeřových brankářek zatížila Lucie Veselá s pěti zásahy. „Na závěr musím poděkovat našim sponzorům, díky kterým jsou děvčata finančně zabezpečena. Rovněž nesmím zapomenout na vedení fotbalového klubu v Dobraticích, které nás mezi sebe báječně přijalo. Obrovské díly patří všem našim fanouškům, kteří byli na podzim naprosto vynikající a jejich podpora je úžasná,“ řekla na závěr Scheyerová.