Comfort Dobratice – 1. FC Brno B 1:3 (0:1)

Domácí tým trápí v poslední době zranění, takže trenér Melár nemohl postavit nejsilnější sestavu. Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří se snažili zatlačit dobratické hráčky na jejich polovinu hřiště. Domácí děvčata vyrážela k rychlým brejkům, které hostující obrana odvracela někdy i s velkým štěstím. Vedení se nakonec ujali hosté, když po chybě dobratické obrany skórovala brněnská Fantová.

Druhá půle začala podobně, jako ta první. Více ze hry mělo Brno, které lépe využívalo volného prostoru a hlavně zpřesnily kombinaci. Domácí hráčky se tak dostaly pod tlak, ve kterém dělaly jednu chybu za druhou. Druhou změnu skóre přinesla 55. minuta zápasu, kdy Skočovskou opět překonala Fantová. Tato inkasovaná branka domácí tým spíše nabudila a v 75. minutě to bylo opět jen o jeden gól. Před šestnáctkou soupeře vybojovala důrazem míč Heroková, přesný centr našel Veselou, která nedala hostující brankářce šanci. Domácím narostla křídla a v poslední čtvrthodince na hřišti dominovali.

Svěřenkyně trenéra Melára mohou jen litovat neproměněných šancí, které si v závěrečných minutách hry vytvořily. Zejména šance Fischbachové a Herokové volaly po vyrovnání. V době největšího tlaku se urvaly hostující hráčky, které v 90. minutě pečetili třetí brankou své vítězství. Autorem branky byla Vysloužilová. „Odehráli jsme vcelku vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Soupeř naopak dokázal trestat naše chyby a zvítězil,“ řekl po utkání domácí trenér Jakub Melár.

Dobratice: Skočovská - Stabravová, Skočková, Fischbachová, Orečná - Šmídová, Kuhová, Uhrová, Heroková - Veselá, Parancová (46. Štefková). Trenér: Jakub Melár. (pop)

Výsledky 6. kola MSFLŽ:

1.FC Přerov – ČSAD Havířov 2:0 (2:0) - Branky: Glozygová

2.FK Nové Sady – Sokol Studenec 3:1 (3:0) - Branky: Hasičková – Němcová, Lexová, Hekelová

Slovan Ostrava – FC Nesyt Hodonín 1:3 – Branky: Břeská – Blahová 2, Lamáčková

1.DFC Hlučín – Ocmanice 4:2 (2:0) – Branky: Špacírová, Schwarzerová, Hlavenková, Křečková – Věžníková, Nedvědová

FK Holešovské holky – Spartak Lubina 0:1 (0:1) - Branka: Katka Kolářová. Slovan Ostrava – Hlučín 0:3 kontumačně.