SK Uničov – Fotbal Frýdek-Místek st. dorost A 0:2 (0:2)

K dalšímu utkání na půdě soupeře nastoupil vedoucí celek opět velice odpovědně s cílem pokusit se vstřelit co nejrychleji uklidňující vedoucí branku. Tento úkol se podařilo bezezbytku naplnit již v 6. minutě, kdy Chýlek vyhrál ve středu hřiště hlavičkový souboj, nezištně našel Vokouna, který po levé straně postupoval sám na gólmana domácích, kterého s přehledem obstřelil a zaznamenal důležitou vedoucí branku svého celku. Velkou šanci měl o čtyři minuty později Juřica, který nejdříve ránou z dvaceti metrů vyzkoušel pozornost brankáře Uničova. Ten jeho střelu nepříliš jistým zákrokem vyrazil pouze na tyč, dorážku Juřici však již bravurně vytěsnil na rohový kop.

Ve 32 . minutě vybídl Chýlek chytrou přihrávkou za obranu Slotu, jeho centr od postranní čáry na zadní tyč našel nabíhajícího Juřicu, jenže záložník Frýdku ve velmi dobré pozici přestřelil. Tři minuty před přestávkou zahrávali domácí v blízkosti svého pokutového území autové vhazování, přihrávku však vystihl Škorik, který našel osamoceného Vokouna a ten podobně jako u své první branky opět vystřelil podél vybíhajícího brankáře domácích a zvýšil na dvoubrankový rozdíl valcírů.

Na počátku druhé půle měli domácí snahu zatlačit svého soupeře, nicméně hostující obranná čtveřice včetně s dalšími hráči Frýdku pracovala perfektně. V 61. minutě stáli při domácích všichni svatí. To nejprve odcentroval z levé strany aktivní Vokoun, Chýlek trefil hlavou do tyče, odražený míč poslal Slota zpět do šestnáctky, kde nejprve neuspěl Vyvial a poté ještě dobíhající Kohut s Vokounem. Domácí jedenáctka byla v těchto chvílích hry tak malátná, že šance valcířů se rodily jak na běžícím pásu.

Po centru Slavíka to zkoušel Vokoun střelou z voleje, ta však prosvištěla jen těsně kolem uničovské branky. V 66. minutě zahrávali hosté přímý kop, na konci nacvičeného signálu stál Juřica, ten ale mířil vysoko nad. Následovalo několik střídání na obou stranách, která trochu otupila plynulost hry, nicméně hosté i v této relativně hluché mezihře s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Velkou šanci si Frýdek vytvořil ještě v 87. minutě, kdy zleva centroval Juřica, na zadní tyči našel čerstvého Němce, jeho hlavičku ale domácí gólman vytěsnil na rohový kop.

Komentář trenéra

Spokojen s výsledkem, ale i s předvedeným výkonem byl také trenér Miroslav Onufer, který komentoval utkání takto:
„Máme za sebou další těžké utkání na půdě soupeře, který v minulém kole zaznamenal vysoké vítězství v Zábřehu. Udělali jsme několik změn v sestavě, které nejsou výsledkem špatné hry některých hráčů, ale vzhledem k tomu, že na tréninky chodí pravidelně neuvěřitelných šestnáct až osmnáct hráčů, chceme zapracovat do kádru i další hráče, kteří v prvních utkáních nedostali tolik příležitostí. Jsem rád, že i v této sestavě jsme hráli naši hru, a že se střelecky chytil Martin Vokoun. V týmu panuje výborná atmosféra.
Teď v sobotu hrajeme doma s Ostravou-Jih a pak další dvě utkání venku, v Hlučíně a ve Vítkovících, která zřejmě o mnohém napoví,“ řekl Onufer.

Frýdek-Místek: Lužný – Kohut, Škorik, Dvořák, Křiva (75. Tesař) – Slota (64. Papřok), Šigut (57. Slavík), Juřica – Vokoun (80. Němec), Chýlek. Trenér Miroslav Onufer.

(jb)