Dorost Frýdku si upevnil vedoucí pozici v MSDD

Jeseník, Frýdek-Místek - Dlouhotrvající zimní období skončilo i pro dorostence Moravskoslezské divize a vedoucí celek tabulky – mužstvo z Frýdku-Místku konečně zahájilo svou jarní pouť za vytouženým postupem do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže.

2.4.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Kešelák

První překážkou v jejich cestě byl nebezpečný celek z Jeseníku, který doposud bodoval hlavně na domácí půdě. Proto také svěřenci trenérské dvojice Miroslav Onufer – Martin Rojíček nechtěli ponechat nic náhodě a pro první úspěšný jarní vstup udělali maximum.

FK Jeseník – Fotbal Frýdek-Místek 0:2 (0:2)

O tom, že se utkání bude hrát na nedaleké umělé trávě v Mikulovicích, se dozvěděli Frýdečtí v týdnu před samotným utkáním. Proto také trenéři zareagovali a vymohli si na vedení, aby poslední dva tréninky mohli absolvovat na umělce v Novém Jičíně. „Touto cestou bych chtěl vedení klubu moc poděkovat, protože vyjma šesti utkání v přípravném období nemáme s tímto povrchem žádné zkušenosti. Věděli jsme také, že hřiště je extrémně úzké, proto jsme i tréninky absolvovali na upravené šířce hřiště. To všechno se nám v utkání zúročilo,“ zahájil své po zápasové hodnocení trenér Onufer.

Samotné utkání začalo velkou šancí maximálně koncentrovaného celku hostí již v první minutě, kdy Chýlek zprava odcentroval a před vybíhajícím gólmanem hostí Winklerem vystřelil Juřica. Domácí s velkou dávkou štěstí první závar před svou svatyní odvrátili. Také domácí se dostali na dostřel Lužného branky v 10. minutě, kdy zbytečně zahrál před šestnáctkou rukou Slavík. Z následného přímého kopu domácí kapitán Minka bombou jen lehce otřel pravou tyč frýdecko-místecké branky. V 15. minutě se poprvé v utkání měnilo skóre. Brankář Lužný dalekonosným výkopem vyslal do brejku Papřoka, jehož přetažený centr z pravé strany s přehledem zakončil Juřica. Druhou a uklidňující pojistku přidal ve 24. minutě Papřok, který z trestného kopu krásně obstřelil zeď. Od těchto chvil hráli hosté partii, kterou měli plně ve své moci a zbytek prvé půle s přehledem kontrolovali.

Také druhý poločas zahájili mladí valcíři náporem. V 52. minutě Juřica zleva centroval, Šigut v hodně dobré pozici však branku netrefil. Tentýž hráč se prezentoval v 58. minutě pěknou dalekonosnou střelou, Winkler konečky prstů vyrážel na roh. Domácí zahrozili v 69. minutě, kdy po pěkné kombinaci středem obrany musel Lužný včasným vyběhnutím ve spolupráci s Křivou hasit hrozící nebezpečí. Hned z protiútoku zahodil největší šanci utkání oslavenec Vokoun (v den zápasu slavil osmnáctiny), který úplně osamocen před brankářem trefil pouze jeho nohy. V 75. minutě střídající Němec dlouhým autovým vhazováním do šestnáctky domácích našel Kohuta, jeho hlavičku opět s vypětím všech sil vyškrábl Winkler na rohový kop.Zbytek utkání se i díky častým oboustranným střídáním pouze dohrával, domácí se nezmohli na žádný závěrečný tlak a hosté hráli pouze to, co potřebovali.

Spokojený trenér Onufer uzavřel své hodnocení utkání takto: „Podali jsme velice kvalitní a kolektivní výkon. Především pak po taktické stránce. Za první poločas nemám svým svěřencům prakticky co vytknout, hráli přesně to, co jsme si řekli. Druhá půle již nebyla z naší strany tak oslnivá, nicméně, nepustili jsme domácí do žádné vyložené šance a zápas dohráli prakticky bez větších problémů. Jsem rád, že jsme první utkání zvládli a doufám, že v sobotu (5. března od 10.15 hodin, pozn. redakce) ve Stovkách tento náš kvalitní výkon zopakujeme i proti Zábřehu. Závěrem bych chtěl také poděkovat i všem rodičům, kteří neváhali obětovat prakticky celou sobotu a udělali nám v samotném utkání pěknou diváckou kulisu,“ řekl Onufer.

Frýdek-Místek: Lužný – Slavík, Dvořák, Tesař, Křiva – Papřok, Kohut, Šigut (74. Vojkovský), Juřica – Chýlek (78. Slota), Vokoun (71. Němec). (jb)

2.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 130 Kč Zámečníci strojů STROJNÍ ZÁMEČNÍCI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: C04 z:11/5/2018 a:6/12/2018, Práce vhodná i pro absolventy školy. Očekáváme, že umíte číst výkresovou dokumentaci, máte znalost měření s měřidly (posuvné měřidlo, úhloměr), jste zodpovědní, spolehliví a samostatní. , Nabízíme Vám výhodné mzdové podmínky a příspěvek na stravování., Kontakt telefonicky, e-mailem viz výše.. Pracoviště: Vv metal s.r.o., Nerudova, č.p. 228, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí. Informace: Ota Vrána, +420 731 157 660,558 661 725. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 14 000 Kč Zámečníci strojů ZÁMEČNÍCI - SVÁŘEČI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: A16 a:4/12/2018, Práce na HPP, pracovní doba pondělí až pátek od 6:00 hod., případně od 7:00 hod. , Vhodné i pro absolventy škol., Požadujeme: , - vyučení, základní svářečský kurz CO2 stačí, výroba sportovního nářadí a vybavení pro tělocvičny. Pracovní doba - dle dohody (i zkrácený úvazek), se zájmem o uvedený druh činnosti - firma si zaučí., Osobní schůzku si domluvit telefonicky viz výše.. Pracoviště: Dor - sport s.r.o. - provozovna lučina, 739 39 Lučina. Informace: Mohyla, +420 777 812 819. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 400 Kč Kosmetici a maskéři KOSMETICI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 13400 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 a:5/12/2018, Pracoviště Frýda Frýdek-Místek. Pracovní doba 09,00 - 20,00 hodin, střídání - krátký a dlouhý týden, střídání So a Ne, Požadujeme:, - vyučení nebo kurz, znalost práce na PC, zodpovědnost, spolehlivost, poctivost, pracovitost, komunikativnost, zájem o sebevzdělávání, práce s financemi, úklidové práce., Náplň práce: , - kosmetické ošetření, masáže, prodej kosmetiky., Životopis zasílejte e-mailem: kosmetika.kurkova@seznam.cz .. Pracoviště: Jarmila kurková - prac. v oc frýda, Na Příkopě, č.p. 3727, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Jarmila Kurková, +420 777 582 220. Služby - Služby Kadeřník 5 000 Kč Kadeřníci Kadeřník dámský a pánský. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 5000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: požadujeme spolehlivost, zodpovědnost, příjemné vystupování, praxe v oboru min. 1 rok.. Pracoviště: Lenka mikolášová - salon inspire, Krátká, č.p. 1113, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Mikolášová, +420 737 947 726.

Brankář Šimon Hrubec byl opět oporou Ocelářů.