Dorost Frýdku Místku nevyhrál

FRÝDEK-MÍSTEK - V 19. kole Moravskoslezské fotbalové divize dorostenců přivítali frýdecko-místečtí fotbalisté ve své honbě za zvýšením náskoku v čele tabulky nepříjemného soupeře ze Zábřehu.

26.4.2007

Před Martinem Špadtem z Frýdku–Místku hlavičkuje hostující obránce.Foto: DENÍK/Archív

O tom, že to valcíři na chlapce ze Zábřehu neumí, se sami přesvědčili v podzimním vzájemném utkání, kdy na hřišti svého soupeře pouze remizovali, a jak ukázal samotný průběh a hlavně výsledek odvetného zápasu, vylámal si lídr tabulky na svém soupeři zuby znovu. Frýdek-Místek starší dorost A – SK Sulko Zábřeh 1:2 (0:1). Domácí sice začali iniciativně, zatlačili svého soupeře do defenzivy, ale gólovou šanci si v úvodu nevytvořili. Byli to naopak hosté, kteří poprvé zahrozili ve 13. minutě, kdy po zbytečném faulu Špadta zahrávali přímý kop od postranní čáry, na centrovaný míč si naběhl hostující Lipka, jehož hlavičku vytěsnil robinsonádou Klesniak na rohový kop.

Domácí se dostali do první větší šance o dvě minuty později, kdy po chybě jinak výtečně chytajícího brankáře hostí Pařenica přehazoval nejen vyběhnuvšího gólmana, ale i jeho branku. První zlomová situace nastala ve 21. minutě. To se Musálek prodral do šestnáctky hostí, tam jej srazil hostující brankář Toman, který vyfasoval jednak žlutou kartu, ale hlavně nabídl domácím jedinečnou šanci ke skórování z penalty. K té se postavil Kohut, míč však z jeho kopačky těsně minul pravou tyč zábřežské branky. Tento okamžik dokonale zamával se sebedůvěrou domácího celku.

Až o patnáct minut později zahrával Pařenica rohový kop, ale z následného závaru neprotlačili míč za záda Tomana ani Hraško, ani následně Papřok. O minutu později se do slibné šance dostával opět Hraško, jenže Toman jeho hlavičku nadvakrát kryl. Dokonalý šok připravili hosté frýdecko-místeckým dvě minuty před přestávkou. Po chybné rozehrávce Karáska ve středu hřiště si zábřežští vynutili faul na levé straně šestnáctky. Z následného přímého kopu při obranném zákroku nešťastně tečoval míč domácí Dvořák a brankář Klesniak byl naprosto bezmocný.

Druhou půli začali domácí hráči očekávaným tlakem a již ve 48. minutě Mandičák, který vystřídal v poločase nevýrazného Macha, nadvakrát překonal Tomana a vyrovnal tím na 1:1. Od této chvíle byl tlak domácích veliký, nicméně i hosté hrozili nebezpečnými protiútoky. Po jednom z nich zahrávali v 52. minutě přímý kop a Klesniak se musel opět vyznamenat po pěkné střele k tyči. V 60. minutě na druhé straně zahrával přímý kop Kohut, jeho střelu k tyči Toman vyrazil z trochou štěstí na roh.

Rozhodující chvíle utkání se odehrály v rozmezí dvou minut. V 70. minutě poslal zleva přízemní centr Musálek na Mandičáka, který střelou rozezvučel břevno Tomanovy svatyně, odražený míč se dostal k Pařenicovi, který z bezprostřední blízkosti pro změnu trefil tyč. Prakticky z protiútoku hosté dokonale využili další brejkovou situaci. To Šafář postupoval sám na Klesniaka, na hranici šestnáctky mu udělal kličku a do prázdné branky pohodlně strhl vedení na stranu svého mužstva.

Domácí fotbalisté vrhli všechny síly do útoku, trenéři stáhli hru na tři obránce a střídáním posílili útočnou fázi. Na víc než na další tutovku Pařenici v 77. minutě, kdy tváří v tvář Tomanovi trefil pouze jeho náruč, se již však nezmohli.

Frýdek-Místek: Klesniak – Lukáš Kohut, Dvořák, Škorík, Karásek (75. Mitrenga) – Papřok (72. Vojkovský), Pařenica, Špadt, Musálek – Mach (46. Mandičák), Hraško. Trenéři Radomír Hlaváč a Stanislav Kowalík.

Těžko se po utkání hovořilo trenéru Hlaváčovi, který viděl příčiny porážky takto. „Pokud neproměníme takové množství šancí, umocněné neproměněnou penaltou, pak se i mnohem zkušenější hráči dostanou do psychické nepohody. My navíc hrajeme každé utkání pod tlakem, a proto, abychom soupeře přehráli, i když se nám nedaří, musí celé mužstvo bojovat na hranici všech sil. Bohužel v tomto ohledu splnil očekávání jedině střídající Mandičák, který byl naším jednoznačně nejlepším hráčem. Svými výkony se mu přiblížili také oba střední obránci Dvořák se Škoríkem. Dnešní prohrou jsme ztratili nejen body, ale i nepatrný náskok před svými soupeři a také vedoucí pozici v tabulce,“ hodnotil utkání zdrcený trenér Radomír Hlaváč.

Výsledky mladých fotbalistů Frýdku-Místku: mladší dorost A - Zábřeh 3:0 (branky FM: Vašina, Lach, Březina), starší dorost B - Kopřivnice 4:0 (branky: Foukal 2, Kozel, Gross), mladší dorost B - Kopřivnice 5:0 (branky: Kolář 3, Knězek, Řezáč), Sigma Olomouc - starší žáci A 3:0, Sigma Olomouc - mladší žáci A 2:2 (branky: Štěrba, Šalata), starší žáci B – FC Hlučín 0:5, mladší žáci B – FC Hlučín 0:0, Český Těšín - starší žáci C 0:2 (branky: Henken, Garcia), Český Těšín - mladší žáci C 3:0.