V úvodní půlhodině toho fotbalisté obou celků přítomným divákům ve Stovkách příliš nenabídli. Hrálo se převážně mezi oběma šestnáctkami s minimem tutových šancí.

Až ve 27. minutě to ve Stovkách zašumělo. To hulínský brankář odkopával míč před dotírajícím H. Prokešem tak nešťastně, že trefil vracejícího se Číhala. V následném souboji měl blíže k míči hostující stoper Dvornik.

Ve 32. minutě už ale udeřilo. Hynek Prokeš se v šestnáctce hostí krásně uvolnil, jeho přízemní centr stačil ještě brankář Štěpán špičkou nohy vyrazit, ale na následnou dorážku Cesneka již nestačil zareagovat.

O pět minut později se krásně uvolnil u postranní čáry Kerbr, a po jeho centru si Číhal vstřelil hlavou vlastní gól. Povedenou čtvrthodinku završili valcíři třetí brankou, když krátce před přestávkou vymetl šibenici hulínské branky H. Prokeš.

Tak, jak domácí poločas zakončili, tak jej i začali. Již po 33 vteřinách hry odcentroval z levé strany Kerbr a H. Prokeš hlavou poslal míč přesně ke vzdálenější tyči – 4:0.

Domácí poté polevili, fotbal se již jen dohrával. Největší šance hostí přišla v 77. minutě, kdy Laciga vysunul na zteč Otrubu, ale kanonýr hostí tentokráte zklamal, když poslal míč vysoko nad.

„Úvod zápasu se nám příliš nepovedl. Z naší strany to bylo takový mdlý. Pak jsme dali gól a zápas nakonec zvládli. Ve druhé půli jsme měli několik pěkných akcí, které jsme bohužel nedotáhli až ke gólovému efektu. Jsem spokojen, vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl po utkání domácí stratég Oldřich Machala.

„Zápas se mi těžko hodnotí. Hráli jsme jen třicet minut, pak dostaneme gól a je konec. Výjimkou byl snad jen domácí zápas s HFK. Bohužel když udělá z nás někdo chybu, tak se nenajde pak nikdo, kdo by ji stačil ještě napravit. Ty další góly tomu byly pak jen důsledkem. Druhý poločas se již jen dohrával,“ dodal hulínský stoper s ligovými zkušenostmi Josef Dvornik.

Frýdek-Místek – Spartak Hulín 4:0 (3:0)

Branky: 45. a 46. H. Prokeš, 32. Cesnek, 37. Číhal vlastní

Rozhodčí: Priesol – Proske, Kotík

ŽK: Grussmann, Literák, Švrček, H. Prokeš – Němec, Číhal, Pacl

Diváci: 460

Frýdek-Místek: Lužný – Švrček, Hrdlička, Staněk, Grussmann (68. J. Prokeš) – Biolek, Literák, Cesnek (81. Cabák), Kerbr – Soukup (46. Chýlek), H. Prokeš. Trenér: Oldřich Machala