V úvodním střetnutí narazili valcíři na domácí tým, který hraje v krajském přeboru. Po nepříliš záživné úvodní polovině (hrálo se 2×35 minut) se favorit nakonec rozehrál ve druhém dějství a po vítězství 3:0 se Frýdek probojoval do finále. Ve druhém semifinálovém utkání porazila překvapivě divizní Orlová třetiligový tým Pawlowic 3:1 (1:0).

V souboji o třetí příčku byli nakonec úspěšnější domácí fotbalisté, kteří Poláky zdolali 3:2 (2:1). Finálový souboj mezi Orlovou a Frýdkem-Místkem nakonec branku nepřinesl, takže o celkovém vítězi musely rozhodnout střely z pokoutového kopu. Ve třetí sérii zaváhal frýdecko-místecký Schaffartzik, když jeho střelu k pravé tyči brankář Hulva vyrazil levou rukou. No, a jelikož se orlovští střelci nemýlili ani v jednom případě, zrodila se překvapivá výhra divizní Orlové.

Fotbal Frýdek-Místek – FC Odra Petřkovice 3:0 (1:0).

V semifinálovém duelu začal favorit až příliš laxně. To se mu nemuselo vyplatit již po sedmi minutách hry, kdy se v šanci ocitla domácí posila z Dolního Benešova Broulík. Naštěstí z toho byl rohový kop. Valcíři poprvé vystrčili růžky ve 26. minutě hry, kdy Myšinský krásně uvolnil patičkou rozeběhnutého Pařenicu, ten tvrdou ránou ještě domácího brankáře nepřekonal, ale vzápětí byl při snaze o dorážku faulován Myšinský a sudí Slavík s nařízením penalty ani chvíli nezaváhal. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Frýdku Lubomír Němec, jenže míč napálil pouze do břevna. Frýdek se nakonec branky přeci jen dočkal. Ve 29. minutě vysunul Kořínek do brejku Lokšu, tomu však těsně před zakončením odkopli domácí zadáci míč do zámezí. Z následného rohového kopu vyskočil nejvýše Fízek a valcíři šli v poločase do kabin s jednobrankovým vedením.

Po změně stran již na hřišti existovalo pouze jediné družstvo. Valcíři svého soupeře jasně přehrávali a škoda jen, že nedokázali využít více ze svých šancí. Ve 44. minutě se po Fizkově přihrávce ocitl v šanci Myšinský, jenže po kličce na gólmana se útočník Frýdku dostal hodně ze střeleckého úhlu. O čtyři minutě krásně vystřelil Kořínek, gólman Petřkovic vyrazil míč pouze před sebe, jenže ani dobíhající Cabák na ochránce domácí svatyně nevyzrál. V 56. minutě přeci jen už udeřilo. Po pravé straně utekl agilní Cabák a na jeho prudký přízemní centr si naběhl Kořínek – 0:2. Deset minutě před koncem utkání fauloval v pokutovém území domácí Klega frýdecko-místeckého Kořínka a pískala se druhá desítka. Tu tentokráte s přehledem proměnil Cabák.

Frýdek-Místek: Lužný – Dvořák, Hrdlička, Staněk (36. Schaffartzik), Fízek – Pařenica, Prokeš, Němec (36. Cabák), Kořínek – Myšinský, Lokša (36. Chýlek). Trenér Radoslav Látal.

FK Slávia Orlová – Fotbal Frýdek-Místek 0:0

– na penalty 5:4 (branky FM: Cabák, Němec, Lokša, Husárik, neproměnil Schaffartzik)

Ve finálovém duelu dal frýdecko-místecký kouč Radek Látal příležitost skoro úplně jiné sestavě, než v semifinále. A byli to právě valcíři, kteří měli lepší vstup do utkání. Již po pětačtyřiceti sekundách hry zkusil pozornost orlovského brankáře Vodák. Jeho rána však šla nad. Orlová poprvé zahrozila po pěti minutách hry, kdy se krásně do odraženého míče opřel Prčík. Jeho projektyl jen těsně prosvištěl kolem levé tyče valcířů.

Na fotbalistech Orlové bylo v úvodních minutách vidět, že duel vzali hodně prestižně a že jsou na favorita rázně nažhaveni. Po šanci Orlovských se snažili prosadit Husárik s Vodákem, jenže ani jednomu z fotbalistů nebylo přáno vstřelit branku. Ve 27. minutě přiťukl Němec patičkou míč na Vodáka, ten se v tísni přeci jen zbavil svého ochránce, jenže střela levačkou minula pouze o chlup orlovskou branku. Když neuspěl o dvě minuty později ani Zmeškal, šly oba týmy do druhé půle za nerozhodného stavu (finálový duel se hrál již překvapivě pouze na 2×30 minut, poznámka redakce).

Ihned po změně stran se krásně do míče opřel Cabák a s jeho tečovanou střelou měl gólman Hulva co dělat. O chvíli později odpustil sudí Slavík penaltový zákrok na útočníka Vodáka. Ve 38. minutě zahrával z levé strany Lokša standardní situaci, na jeho centr si naběhl Němec a jeho hlavička těsně minula soupeřovu branku.

Ve 49. minutě utekl po pravé straně Zmeškal, jenže ani jemu nebylo dnes dopřáno vstřelit gól. Jeho prudká střela totiž pouze otřela břevno. Další velká šance valcířů přišla sedm minut před koncem zápasu, kdy Lokša hledal zpětnou přihrávkou Vodáka, tomu však chybělo k přesnému zakončení pár centimetrů. Finálový duel tedy nakonec skončil bezbrankovou remízou, takže o konečném vítězi musely rozhodnout penalty. Jako první šel na řadu frýdecko-místecký Cabák a přesnou střelou k tyči nedal Hulvovi šanci. Až do začátku třetí série se fotbalisté na obou stranách nemýlili. Bohužel pro Frýdecké načal Schaffartzik třetí sérii zle. Jeho ránu k pravé tyči gólman Hulva levačkou vyrazil. A jelikož se Orlovští nemýlili ani v jednom případě, skončilo penaltové rozuzlení jejich vítězstvím 5:4. Turnaj tedy vyhrála divizní Orlová, Frýdek skončil druhý.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Hrdlička, Staněk, Schaffartzik – Němec, Husárik, Cabák, Lokša – Vodák, Zmeškal (52. Fízek). Trenér Radoslav Látal. (sch)