Přes dvě tisícovky skvělých fanoušků nakonec dohnalo valcíře k zasloužené remíze, když se v nastaveném čase trefil Cesnek. V sobotním dopoledni si do Stovek našlo cestu 2 180 diváků, čímž se vytvořil divácký rekord. Kdo přišel, rozhodně nelitoval. Duel s vedoucím týmem třetí ligy totiž přinesl velice pohledný fotbal, čtyři branky a atmosféra v závěru střetnutí byla přímo fantastická. Valcíři zápas s lídrem začali ale velmi ustrašeně. Až přílišný respekt nakonec vedl k chybě, po které se hosté ujali vedení. Po autovém vhazování fauloval před vlastní šestnáctkou Hrdlička a z nařízené standardní situace se nádherně trefil exligový Radek Slončík – 0:1. Ve 20. minutě mohlo být skóre zápasu srovnané, když se Lukáš Myšinský dostal k míči dříve než brankář hostí Blaha, ale nakonec jeho pokus skončil na břevně. Ve 37. minutě Stovky zkoprněly, když Vajda našel z levé strany před brankou Koštuříka a útočník hostí poslal Fulnek do dvoubrankového vedení. V této chvíli to s týmem vedeným Radoslavem Látalem nevypadalo vůbec dobře. „V poločase jsme přeskupily řady. Začali jsme hrát pouze se třemi obránci a kluky jsme nabádali k větší aktivitě a napadání,“ prozradil taktické úkoly z poločasové přestávky frýdecký asistent trenéra Dalibor Damek. Valcíři si skutečně ve druhé půli vytvořili převahu a za svou bojovnost si zcela po právu odnesli odměnu. V 55. minutě faulovali hosté ve svém pokutovém území Lukáše Myšinského a rozhodčí Straka s nařízením pokutového kopu neváhal. K jeho exekuci se postavil Fujerík a střelou k tyči nedal Blahovi šanci – 1:2. „V závěru utkání jsme si vytvořili tlak a chtěli jsme vyrovnat. V těchto chvílích nás hodně povzbudili skvělí diváci.Takovou atmosféru si ve Stovkách už dlouho nepamatuji,“ řekl směrem k divákům Damek. V 80. minutě měl blízko vyrovnávací brance Hrdlička, jeho pokus ještě za třemi tyčemi neskončil. Nakonec spravedlivá remíza přišla v nastaveném čase, kdy po centru Němce skóroval hlavou Cesnek. „Za výkon ve druhém poločase jsme si vyrovnávající gól určitě zasloužili. Nakonec je výsledek pro nás takovým malým vítězstvím,“ řekl po skončení zápasu Dalibor Damek. Frýdek tak potřetí v řadě remízoval 2:2, ale stal se prvním týmem, který s Fulnekem na jaře neprohrál a nadále jsou to právě tato dvě mužstva, která si drží jarní neporazitelnost. Valcíři v dalším kole zajíždí v neděli 13. května do Luhačovic, kde se od 16.30 hodin střetnou s rezervním týmem Tescomy Zlín. Frýdek-Místek: Dittert – Jakub Myšinský (46. Jiří Prokeš), Hrdlička, Literák, Macura (69. Jordan) – Pernikář, Němec, Kufa (85. Krpec), Cesnek – Fujerík, Lukáš Myšinský. Trenér Radoslav Látal.