Fotbal Frýdek-Místek – Vysočina Jihlava B 1:1 (0:0)

Valcíři se střelecky trápí, což dokázali i v domácím duelu s béčkem Jihlavy. Ve vyrovnaném průběhu úvodní čtvrthodinky zahrozili jako první hosté, ale Šamánkova střela z voleje mířila mimo domácí branku. Domácí odpověděli rychlým průnikem Dvořáka, jenže jeho následný centr srazil na rohový kop dobíhající Naniaš.

V 17. minutě chybělo Literákovi k přesnému zakončení snad pár milimetrů, stejně si počínal o jedenáct minut později i Myšinský. Fanoušci ve Stovkách jen smutně kroutili hlavami, co že jejich miláčci na hřišti dokáží promarnit. A jak to tak bývá, přijde většinou trest na druhé straně. V 52. minutě se k odraženému míči dostal Drábek a přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Domácí to ovšem do kolen nesrazilo. Od této chvíle se hrálo jen a jen na hostující polovině.

V 56. minutě se octil ve slibné šanci Maceček, bohužel střílel nad branku. Až v 76. minutě to Stovkami zaburácelo. Kořínkův centr z levé strany nadzvedl někdo z hostujících zadáků a míč doputoval ke zcela volnému Němcovi. Kapitán domácích pak namířil pravačkou přesně, bylo tedy srovnáno. Závěrečná desetiminutovka byla doslova festivalem zahozených šancí domácích. Nejprve po Prokešově centru mířil Myšinský hlavou jen těsně nad.

Vzápětí dal Maceček gól, ale radost mu brzy zhatil praporek asistenta rozhodčího. V 85. minutě skončila Staňkova táhlá střela na břevně a o minutu později Literák nestačil zasáhnout lépe míč po dalším centru do hostující šestnáctky. Valcíři nakonec s jihlavským béčkem „pouze“ remizovali. Další utkání MSFL tak čeká na Skalbovy svěřence dnes odpoledne, kdy se od 16.30 hodin představí v Hlučíně.

Rozhodčí: Czenek – Proske, Šalata. Diváků: 560. ŽK: Šamánek, Wasserbauer (oba Jihlava).

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Hrdlička, Prokeš – Dvořák (67. Chýlek), Literák, L. Němec, Kořínek – Maceček, Myšinský. Trenér: Vladimír Skalba. (sch)