FRÝDEK-MÍSTEK – LIPOVÁ 3:1 (2:1)

Sobotní ranní probuzení mnoho fanoušků frýdeckého fotbalu pořádně polekalo. Valcíři totiž v domácím prostředí sehráli zápas s Lipovou na sněhem pokrytém hřišti. Terén byl pro obě mužstva velice těžký, přesto si Frýdek v úvodní čtvrthodince vytvořil územní převahu, kterou vzápětí korunoval dvěma brankami.

Látal: Po druhé brance jsme přestali hrát

To nejprve v 10. minutě zabojoval v šestnáctce hostí Fujerík, odražený míč se dostal k zcela volnému Němcovi. Záložník domácí jedenáctky nacentroval míč před hostující branku, kde zadáci Lipové stačili míč ještě odvrátit k Cabákovi a ten prudkou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. O pět minut později vysunul Němec po levé straně Fujeríka, ten si lehce pohrál s obráncem hostí Roupcem a krásnou střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Diváci, kterých do Stovek přišlo tentokráte jen 455, byli hrou domácích unešeni. Bohužel to však bylo ze strany domácích v prvním poločase vše.

"Po druhé brance jsme úplně přestali hrát. S tím nejsem vůbec spokojen," lamentoval na výkon svých svěřenců po zápase trenér domácích Radoslav Látal. Ve 26.minutě předvedli valcíři nádhernou kombinační akci, jenže na Fujeríkův přízemní centr Fromelius v pádu nedosáhl. Ve 33. minutě zahrával hostující Stroupek z pravé strany rohový kop a míč prošel až k Simandlovi, který přesnou střelou k tyči snížil na 2:1. To také byl poločasový výsledek. Po změně stran pokračovala domácí jedenáctka v malátném výkonu.

Šrámek nevyužil šanci na změnu

Zlom nastal kolem 58. minuty. To Němec našel po standardní situaci hlavu Literáka, ten však mířil těsně kolem levé tyče. V 60. minutě zahrál rohový kop Němec, Staněk vyhrál hlavičkový souboj s obráncem hostí a Fujerík svou druhou brankou v zápase zvýšil vedení Frýdku-Místku na 3:1. V 66. minutě zahrozili i hosté. Po levé straně utekl Simandl, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Hufa. Střídajícímu hráči hostí však střela mezi tři tyče nemířila. V 79. minutě našel Šrámek centrovaným míčem v šestnáctce hostí Staňka, proti jeho hlavičce výborně zasáhl brankář Švéda.

Poslední šanci na změnu skóre měl ještě v 83. minutě Šrámek, který ale Vavrušův centr do branky Lipové neumístil. Frýdek-Místek tak v domácím prostředí potvrdil získané body z Mutěnic. Valcíři nyní zajíždí na hřiště do Znojma, kde se hraje v neděli od 14.30 hodin. Fotbalový oddíl ze Stovek na tento zápas pořádá autobusový zájezd, takže případní zájemci se mohou přihlásit na sekretariátu klubu nebo na telefonním čísle 608 713 021 – pan Radomír Myška.

Frýdek-Místek: Antošík - Vavruša, Hrdlička, Staněk, Macura - Cabák, Literák, Literák, Němec (85. Prčík), Cesnek (56. Plešek) - Fromelius (40. Šrámek), Fujerík. Trenér Radoslav Látal.