LIPOVÁ – FRÝDEK-MÍSTEK 0:2 (0:0)

Třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku si hned od počátku střetnutí vytvořili mírnou převahu. V 11. minutě se po centru Skotnicy dostal k zakončení Kořínek, ale nemířil přesně. Stejně nepřesnou mušku měl o čtyři minuty později Pernikář, ke kterému se dostal centrovaný míč od Kořínka. Domácí zahrozili v první půli až ve 37. minutě, kdy Fiala mířil naštěstí nad Antošíkovu branku.

Zachraňující se tým Lipové zahrozil ještě na začátku druhé půle, kdy se Soukup protáhl kolem Pařenicy a přízemní střelou pálil těsně vedle. Poté již otěže zápasu převzali hosté, kteří se v 51. minutě ještě po rohu a nepřesném zakončení Čelůstky zastřelovali. Po hodině hry již konečně udeřilo. Míč putoval po ose Pernikář-Fizek-Pařenica až ke Skotnicovi, ten předložil ideálně míč před branku a nikým neatakovaný Staněk poslal valcíře do vedení. V 71. minutě pomohl hostujícím fotbalistům Krejčíř, který fauloval Fizka a jelikož od hlavního rozhodčího uviděl druhou žlutou kartu, museli zbytek zápasu odehrát domácí pouze v deseti.

Rozhodnutí přišlo v 76. minutě, kdy Němec střelou halfvolejem trefil přesně růžek domácí svatyně – 0:2. V závěru se sice domácí snažili o zkorigování pro ně nepříznivého stavu, ale pozorná obrana hostí již žádné drama nepřipustila. „Kluci dnes podali kolektivní výkon a naše výhra je naprosto zasloužená. Oproti minulému zápasu se dařilo naší stoperské dvojici Čelůstka – Hrdlička. Domácí fanoušci nesli porážku hodně těžce a po utkání jsme si zde museli vyslechnout spoustu nevhodných urážek,“ řekl k utkání asistent hostujícího trenéra Dalibor Damek.

Na valcíře nyní čekají dva domácí duely. V sobotu 31. května přivítají na svém stadionu ve Stovkách druhé Znojmo. Hraje se v 10.15 hodin. V předehrávce pak Frýdek hraje ve středu 4. června doma s Uničovem (od 16.30 hodin).

Frýdek-Místek: Antošík – Staněk, Čelůstka, Hrdlička, Pernikář – Pařenica (75. Myšinský), Cabák, Němec, Fizek – Kořínek (90. Chýlek), Skotnica (82. Szmek). Trenér: Radoslav Látal.