To už hráli hosté jen v deseti. Oproti zápasu v Hranicích nastoupili valcíři s jednou změnou v sestavě. Mladíka Mandičáka vystřídal krajní záložník Jordán. Hosté si jistotu záchrany ve třetí lize vybojovali v minulém kole v domácím střetnutí, takže nic nebránilo tomu, aby se střetnutí odehrálo netradičně již v úterním odpoledni. Jihlavští vycházeli ze zabezpečené obrany a vyráželi k rychlým brejkům. Zvláště Vácha mohl být velkým hrdinou hostí. Právě tento hbitý útočník se v 17. minutě uvolnil na levé straně hřiště, přízemní přihrávkou našel zcela volného Chlupa, který tvrdou ránou k tyči nedal Antošíkovi šanci – 0:1. Domácí se poprvé více ukázali až ve 24. minutě, když po rychlé akci našel Němec na levé straně nabíhajícího Galajdu, jenže ten levačkou nedokázal trefit prostor tří bílých tyčí. Ve 32. minutě chyboval Hrdlička a Vácha mohl hosty posunout do dvoubrankového vedení, střela však minula branku. Po asi důrazné domluvě domácího trenéra Radoslava Látala nastoupilo do druhé půle úplně jiné mužstvo Frýdku. V 59. minutě nastoupil za Kufu mladík Pařenica, který hru valcířů značně oživil. Navíc hostům nepomohl jejich záložník Naniaš, který byl v rozmezí 65. a 66. minutě dvakrát kárán, takže musel předčasně pod sprchy. Frýdek sice měl územní převahu, ale přes urostlé zadáky Jihlavy se stále nemohl nějak prosadit. Především domácí hrozili po standardních situacích. Dobrá sedmistovka příznivců v 69. minutě zatrnula, když se Vácha řítil zcela osamocený na Antošíka. Gólman domácí družiny hostujícího útočníka vychytal. Vzápětí na druhé straně zakončoval Pařenica a Neuman v brance hostí s námahou vyrážel ránu ještě s pomocí břevna. V 78. minutě opět přišly chvíle Váchy. Ten se na pravé straně hřiště uvolnil, Antošík jeho tvrdou ránu jen vyrazil před sebe, jenže ani střelec jediné branky hostí Chlup nebyl z dorážky úspěšný. O minutu později to byl, kdo jiný než Vácha, který stál opět proti Antošíkovi zcela sám. Po kličce následovala střela, kterou Literák z brankové čáry odkopl mimo své pokutové území. Hosté v těchto chvílích těžili především z brejků do otevřené domácí obrany, ale byli to stále valcíři, kteří se proti vydatně bránící družině hostí snažili alespoň o vyrovnání nepříznivého stavu. Nakonec se to domácím přeci jen povedlo, a jak se říká, konec dobrý – všechno dobré. V 85. minutě zahrávali domácí z pravé strany standardní situaci a Hrdlička hlavou vyrovnal na konečných 1:1. Frýdek-Místek: Antošík – Literák, Hrdlička, Blažek (25. Mandičák), Macura – Jordán (85. Jakub Myšinský), Kufa (59. Pařenica), Němec, Cesnek – Galajda, Fujerík. Trenér Radoslav Látal.