1.VALAŠSKÝ FC – FRÝDEK-MÍSTEK 2:3 (1:2)

Výkon, který předvedli třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku v Rožnově, zcela neodpovídal výkonu, který tým předvedl v minulém týdnu se slovenským Ružomberokem. „Na Slovensku jsme podali asi nejlepší výkon v přípravě. Možná jsme se všichni ukolébali, ale dnes to byl z naší strany velice špatný výkon. To musím uznat kriticky,“ řekla po utkání hlavní postava přátelského duelu na Valašsku Kamil Kořínek. Právě on, držel nad vodou svůj tým. Již ve 4. minutě utekl po pravé straně Kořínek a po jeho centru před branku soupeře nastřelil Literák břevno.

V 17. minutě uvolnil Kořínek kolmicí Mišinského, jenže jeho rána mířila přesně do míst, kde stál domácí brankář. O tři minuty později vypálil z 20 metrů Kořínek a jeho střela na kluzkém terénu pronikla pod trupem domácímu gólmanovi za čáru – 0:1. Rožnov se z inkasované branky brzy otřepal. Hned z protiútoku si domácí hráči rozebrali obranu valcířů a Škabraha střelou k tyči překonal Antošíka v brance Frýdku. Ve 32. minutě mohl jít Frýdek opět do vedení, jenže Cesnekova bomba z třiceti metrů skončila na tyčce.

Ve 36. minutě Cesnek krásně uvolnil Szmeka, následovala klička gólmanovi, ale extřinecký útočník z úhlu mířil vedle. Těsně před poločasovým odchodem do kabin odcentroval Mišinský z levé strany a nabíhající Kořínek upravil na 1:2. Ani ve druhé půli to nebyla hra na jednu branku, jak by velel rozdíl obou mužstev. V 66. minutě ztratili domácí hráči na polovině hřiště míč, rychlou akci posunul Cabák na pravou stranu a po tečované střele se potřetí v zápase prosadil Kořínek.

Domácí fotbalisté spoléhali na zatáhnutou obranu a hlavně brejkové situace. Jedna taková vyšla v 83. minutě, kdy v obraně hostí chyboval Čelůstka a domácí snížili na rozdíl jediné branky. Duel nakonec mohl skončit remízou. V závěrečné minutě ztratil míč Staněk, domácí podnikli rychlý protiútok, který zakončili střelou těsně kolem Antošíkovy tyče.

Frýdek v přípravě sice vyhrál, ale výkonem zcela zaostal za svým třetiligovým postavením. „Výkon hráčů mě zcela zklamal. To si s nimi ještě vyřídím,“ hněval se po zápase hostující kouč Radoslav Látal.

Frýdek-Místek: Antošík – Jordán (46. Pařenica), Krajčovič, Čelůstka, Fizek (46. Staněk) – Kořínek, Němec, Literák, Cesnek (46. Cabák) – Szmek (46. Skotnica), Mišinský (61. Papřok). Trenér Radoslav Látal.