Samotný fotbal má ve Frýdlantu nad Ostravicí skutečně hluboké kořeny. Vždyť začátky tohoto sportu sahají až do roku 1921. O deset let později je oficiálně založeno SSF – Sportovní sdružení Frýdlant a současně také oddíl kopané. V roce 1932 začal továrník Postelberg, majitel závodu Norma, s budováním sportovního areálu. Ten byl následně slavnostně otevřel o rok později mistrovským zápasem domácích fotbalistů proti SK Meteor Vratimov. Tehdy Frýdlantští svého soupeře rozdrtili 5:0, čímž ve zdejším městě nastal obrovský rozmach fotbalu.

Ve své bohaté sportovní historii šířil místní fotbalový klub své dobré jméno po celém kraji. V roce 1953 postoupilo frýdlantskéA mužstvo do krajského přeboru, což byla v té době třetí nejvyšší soutěž v Československu. Šedesátá léta jsou pak ve znamení střídavých startů v soutěžích I. A a I. B třídy. V sedmdesátých letech zase celý kraj ohromovaly vysoké návštěvy domácích fotbalových utkání, kdy například na utkání se Slezanem Frýdek-Místek přišlo přes 1 500 platících diváků.

V roce 1991 se oddíl kopané dočkal historického úspěchu, to tým mužů pod hlavičkou TJ Ferrum postoupilo do Divize. V roce 1994 však závod Ferrum končí se sponzorováním sportu a pro fotbal nastává složité období. Tým dospělých padá postupně až do I. A třídy a začíná se pracovat od začátku. V roce 2005 přichází postup do Moravskoslezského krajského přeboru. V České republice je registrováno přes 4 000 fotbalových klubů, pouze 162 z nich hraje vyšší soutěž než Frýdlant n. O.. I to svědčí o kvalitě a silném obsazení krajského přeboru.

Občanské sdružení 1. BFK(Beskydský fotbalový klub) Frýdlant n. O. bylo založeno v roce 2006, hlásí se k bohaté tradici kopané a sportu ve Frýdlantu a je pokračovatelem a garantem zachování myšlenek a výsledků fotbalové práce.

V současnosti reprezentují 1. BFK dvě družstva benjamínků, družstva mladších a starších žáků, dorostu a A a B mužstvo mužů. Perličkou je nově se formující mužstvo žen.

„Výbor kopané chce touto cestou co nejsrdečněji pozvat všechny bývalé hráče, funkcionáře i fanoušky k oslavě 80. výročí. Co krásnějšího může být, než když se setkají bývalí spoluhráči a zavzpomínají na svá sportovní léta, nejenom mezi sebou navzájem, ale i s hráči mladších ročníků a fanoušky, kteří je chodili po celou dobu neúnavně povzbuzovat. Zároveň výbor kopané děkuje všem, kteří se zasloužili o šíření dobrého jména frýdlantského fotbalu za odvedenou práci,“ řekl Ivo Tošenovjan z frýdlantského oddílu kopané.

„Nudit se zde nebudou ani děti. Pro ně jsme připravili skákací hrad, jízdu na ponících, vystoupení cvičených psů a samozřejmě soutěže,“ dodal Tošenovjan.

PROGRAM OSLAV (sobota 27. srpna):

od 13 hodin – utkání benjamínků

od 14 hodin utkání frýdlantských žen

od 15 hodin zápas bývalých hráčů a sponzorů klubu

v 17 hodin se rozehraje mistrovské utkání krajského přeboru mužů mezi domácím 1. BFK Frýdlant n. O. a hosty z Janovic

od 19 hodin proběhne ve zdejším areálu taneční zábava.