Fotbalové soutěže se pomaloučku blíží ke svému podzimnímu konci. V krajském přeboru mužů má náš okres čtvero zastoupení. Ke stálicím Frýdlantu nad Ostravicí a Vratimovu přibyli v letošní sezoně ještě nováčkové z Bystřice nad Olší a z Lískovce. Po třinácti odehraných kolech (do konce podzimní části zbývají ještě tři kola) jsou na tom prozatím nejlépe fotbalisté Lískovce, kteří s dvaceti získanými body okupují sedmou příčku.

Na 11. místě jsou hráči 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí, kteří doposud získali patnáct bodů. Jen o bod méně prozatím získali fotbalisté Bystřice nad Olší, kteří jsou na 13. místě. Ve Vratimově asi s patnáctou příčkou a ziskem pouhých devíti bodů spokojeni nejsou.

Ve 13. hracím kole nastoupí v sobotu od 14 hodin v regionálním derby hráči Lískovce proti Frýdlantu nad Ostravicí. Domácí tým po porážce ve Starém Městě vyměnil trenéra Petra Baumana za Romana Vojvodíka a nováčkovi na trenérské pozici se nadmíru daří. Po domácí výhře 5:3 nad tápajícím Lichnovem přišla další divoká přestřelka ve Vratimově, kde Lískovečtí zvítězili 6:3.

Lákavé derby

 

Frýdlant z posledních tří zápasů vyválčil pouhé dva body za domácí remízy s Těšínem a Porubou. Proto se dá očekávat velice atraktivní zápas.

„Frýdlantu se teď v posledních zápasech moc nedaří, ale v derby je vždy všechno jiné. Navíc se kluci vzájemně znají. Hrávají spolu na halových turnajích, takže o to to bude pikantnější. Navíc hrajeme v domácím prostředí, proto chceme naplno bodovat. Věřím, že když budou kluci bojovat jako v posledním zápase ve Vratimově, tak se nám to podaří,“ řekl před samotným utkáním trenér Lískovce Roman Vojvodík.

Také jeho protějšek na lavičce Pavel Smatana se na derby těší. „Do Lískovce určitě nepojedeme s poraženeckou náladou. Věřím, že se hráči správně nažhaví a že utkání zvládneme,“ řekl Smatana.

Derby má navíc ještě jednu pikantnost. V domácím dresu nastoupí Miroslav Somr a na protější straně zase jeho bratr Ivo. „Pro Mirka to bude jeho poslední zápas, jelikož z pracovních důvodů již nebude stíhat. Tímto bych mu chtěl strašně poděkovat a jsem moc rád, že nám při jeho vytížení ještě pár zápasů pomohl,“ řekl k zadákovi Lískovce trenér Roman Vojvodík.

Fotbalisté Vratimova zajíždějí v neděli na hřiště čtvrtého týmu krajského přeboru do Pusté Polomi a Bystřice nad Olší v tentýž den přivítá na svém hřišti pátý Bohumín. Oba zápasy mají výkop ve 14 hodin.