Statutární město Frýdek-Místek se již definitivně stalo majitelem fotbalového areálu Stovky, který hodlá rekonstruovat. Rozpočet rekonstrukce pro léta 2010 – 2012 počítá se sumou 65 milionů korun, kdy 20 milionů spolkne vybudování nového hřiště s umělou trávou.

„Areál je už zapsán do katastru nemovitostí, město se tedy definitivně stalo majitelem a mohli jsme tak ihned navázat jednání s fotbalovým klubem nad dalším fungováním. Vznikla pracovní skupina se zástupci města i klubu, která se bude dalším osudem areálu zabývat. Na investičním odboru města bude vyčleněn jeden pracovník, který bude mít tuto problematiku na starosti. Chceme areál vyspravit a vyšperkovat, přičemž jasnou prioritou je hřiště s umělým povrchem. Také chceme především pro mládežníky spravit zázemí, jako jsou šatny a oblast regenerace. Cílem je letos nastartovat přípravné projekční práce,“ řekl náměstek primátora Petr Cvik.

Fotbalisté by tak ale nemuseli mít k dispozici pouze jedno hřiště s umělou trávou. „V areálu přilehlé střední školy strojírenské a dopravní se nachází nevyužitý prostor, který by byl vhodný k zástavbě v podobě rozšíření sportovního areálu. Tady by mělo vyrůst další fotbalové hřiště vybudované technologií – trávník 3. generace, který lze využívat ve všech ročních obdobích. Bude zde také vybudována plocha s umělým povrchem pro míčové sporty. Realizací moderního víceúčelového sportovního areálu získá škola, ale počítáme s tím, že i fotbalový klub, který tak může mít k dispozici hned dvě plochy s umělým povrchem,“ dodal na závěr Cvik.

Co se týče samotných třetiligových fotbalistů Frýdku-Místku, tak i tady došlo k zásadním změnám. Fanoušci byli poslední dobou zvyklí, že v každém přechodném období docházelo k velké výměně kádru. „My jsme se nyní vydali zcela jinou cestou, kdy chceme dát příležitost vlastním odchovancům. Proto trenér Skalba do týmu začlenil tři šikovné dorostence, navíc se nám vrátili hráči z hostování v jiných klubech. V kádru tak nyní máme pouze šest hostujících fotbalistů, ale u nich plánujeme, pokud se samozřejmě domluvíme s jejich mateřskými oddíly, že v létě budeme jednat o jejich přestupech k nám,“ řekl sportovní ředitel klubu Radomír Myška.

Valcíři se po podzimu drží na přijatelné páté pozici MSFL. „Naše cíle i pro jarní část sezony zůstávají ty nejvyšší. Ekonomicky je klub pro jaro zajištěn. Sázíme hodně na partu kluků, kterou máme ve Stovkách výbornou. Hodně si také slibujeme od útočníka Macečka, který se k nám po několika letech opět vrátil a také jsme hodně zvědavi na druhého útočníka Myšinského, který se po nemoci dostal v sousedním Lískovci do velmi dobré formy. I zápasy v příprav naznačily, že by mohl být střeleckým tahounem,“ dodal na závěr Myška.

Přehled přípravných zápasů:

Bielsko Biala (PL) – FM 6:0 (3:0). MFK Havířov – FM 2:1 (0:0) – branka: Schaffartzik. Fotbal Třinec – FM 1:0 (0:0). Valašské Meziříčí – FM 1:8 (1:5) – branky: Myšinský 3, Hrdlička 2, Pařenica, L. Němec, Husárik. FM – Lískovec 1:1 (0:0) – branka: Pařenica. Frenštát p. R. – FM 3:1 (1:1) – branka: Pařenica. FC Vítkovice – FM 2:1 (2:0) – branka: M. Němec. Fotbal Fulnek – FM 1:3 (1:0) – branky: Myšinský, L. Němec, Papřok. Baník Ostrava U19 – FM 1:2 (1:1) – branky: L. Němec z PK, Pařenica. FC Vsetín – FM 1:4 (0:1) – branky: Jordán 2, Chýlek, L. Němec. SFC Opava – FM 2:1 (1:0) – branka: Myšinský. 1. BFK Frýdlant n. O. – FM 0:4 (0:2) – branky: Myšinský 2, M. Němec, L. Němec. MFK Karviná – FM 5:1 (0:0) – branka: Hrdlička.

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK:

Brankáři: Martin Dittert (1986), Ondřej Prepsl (1988), Martin Lužný (1989).

Obránci: Zdeněk Staněk (1985), Petr Literák (1981), Ondřej Dvořák (1989), Jan Hrdlička (1986), Jiří Prokeš (1985), Michal Švrček (1986).

Záložníci: Jan Schaffartzik (1987), Lubomír Němec (1980), Martin Cesnek (1984), Radim Husárik (1986), Martin Jordán (1983), Lukáš Papřok (1990), Radim Pařenica (1988).

Útočníci: Michal Němec (1990), Kamil Kořínek (1978), Karel Maceček (1980), Radomír Chýlek (1990), Lukáš Myšinský (1980).

Trenér: Vladimír Skalba (1965), asistent: Lubomír Adler (1972), vedoucí: František Vojvodík (1947), lékař: MUDr. Ilja Černoevič (1947), masér: Pavel Uherek (1969).

Příchody: Prepsl, Staněk, Švrček, Husárik (všichni host. z Baníku Ostrava), Schaffartzik (host. z SFC Opava), Maceček (host. z Třince), Papřok, Chýlek, M. Němec (všichni z dorostu).

Odchody: Uvíra (zpět do SFC Opava), Cabák (host. Třinec), Knötig a Vávra (oba zpět do MFK Karviná), Vodák a Zmeškal (oba zpět do HFK Olomouc), Lokša (zpět do FC Vítkovice).